Galaxy Note 9 için ısınma önlemi!

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 54 ''   Yayınlanma Zamanı : 2018-08-08 10:40:02
Editör : Hakan Göçmez
Kategori : Teknoloji

Yeniden ısınma sorunu yaşamak istemeyen Samsung, Galaxy Note 9’da yeni önlemler aldı.

Note versiyonlarında yaşanan ısınma nedeniyle oldukça zorlu bir dönem yaşayan Samsung, yeni modellerinde bu konuda işini şansa bırakmıyor. Tanıtımına çok az bir süre kalan Galaxy Note 9 için gelen son bilgilere göre cihazda batarya ısınmasına karşın extra önlemler alındı.

Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 Hakkındaki İlk Detaylar

Galaxy Note 9 testlerde kendisini gösterdi

Galaxy Note 9 fiyatı yükseliyor!

Dolar kurunun artması nedeniyle Galaxy Note 9 fiyatı da yükseliyor. Şu anda Türkiye’de satışta olan amiral gemi olarak tanımlanan modeller oldukça yüksek fiyatlarla satışta olurken Galaxy Note 9’un da Türkiye’de satışa çıkması ile birlikte bu konuda net rakamlara ulaşılacak.

Note 9, Samsung'un sitesinde yerini aldı!

Galaxy Note 9 ısınma problemi önlenecek

Cihazda ısınma sorununu ortadan kaldırmak isteyen Samsung, telefonda ısının hızlı bir şekilde iletilmesi ve telefonun ısınmasının önlenmesi adına özel maddeler kullanmış. Kullanıcıların ilgi gösterdiği DeX sisteminde dahi telefonların aşırı zorlanması, ısıyı tetiklerken Samsung bu konuda titanyum kullanımı ile cihazın olabildiğince soğuk kalmasını sağlayacak. Yeni soğutma yöntemi ile ısınma sorununu ortadan kaldırmayı hedefleyen marka, daha performanslı bir cihazı da kullanıma sunmuş olacak.

Samsung tarafından yapılan bu hamle, yüksek performans gerektiren oyunlarda da kullanıcılara artı bir avantaj sağlayacak. Isınmanın önlenmesi ile birlikte el yakmayacak telefon, uzun süreli kullanımlarda da kullanıcı deneyimini üstlere çıkaracak.

9 Ağustos 2018’de TSİ 18.00’da başlayacak Galaxy UNPACKED, resmi internet sitesinden de canlı olarak yayınlanacak.

Ön siparişe açılan Galaxy Note 9 tasarımı görüldü