Galaxy J ailesinin yeni üyesi J6 Prime olacak

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 9 ''   Yayınlanma Zamanı : 2018-09-10 10:30:02
Editör : Ahmet Haşim Erdoğan
Kategori : Teknoloji

Geçtiğimiz günlerde Galaxy J ailesine yeni üyelerin geleceği gündemimize gelmişti. Bu modellerin ilkinin ne olacağı oldukça merak konusuydu. Samsung'un J ailesine ait ilk telefon J6 Prime olacağı duyuruldu. J6 Prime uygun fiyatla gelmesi beklenen modelinde neler sunacak?

J6 Prime FFC sertifikasını aldı

Geçtiğimiz aylarda resmiyet kazanan J6 modelinin üzerinden daha çok geçmemişken Samsung, J serisi modelin yeni bir sürümü ile karşımıza çıkacak. FFC onayı alan Galaxy J6 Prime modelinin tıpkı J6 gibi özellikler ve donanımı ile geleceği bekleniyor. Tasarım ve özelliklerin aynı geleceğini tahmin etsek de farklı bir şeyler olabilir. Cihaz gücünü Snapdragon 450 işlemciden alacak. SM-J610F model akıllı telefonun kamera tarafında ise çift kamera olacağı iddia ediliyor. Dünyada akıllı cihazların üretiminin oldukça arttığı bir dönemdeyiz. Yeni teknolojilerin ve yeni tasarımlar gün geçtikçe daha iyi ve işlevsel hale geldiği bu dönemlerde telefon üreticileri sürekli yeni telefonlar çıkartmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz lansmanlarda Samsung'un birçok telefonu tanıtılmıştı. Özellikle gündemimize damga vuran ve kullanıcılarında büyük bir beğenisini toplayan Galaxy S9 birçok işlevsel özellikle beraber karşımıza geldi.

Samsung Note 9'un tamiri bir hayli zor olacak

Yeni teknolojiden kastımız ise; yüz tanıma teknolojisi, parmak izi okuyucusu, çift ve ya daha fazla kamera, yeni CPU sistemleri, yeni GPU sistemleri, yeni depolama donanımları, çeşitli soğutma sistemleri vb. gibi birçok özellik ve donanım karşımıza çıkıyor. Bu teknolojilerin çoğunun yeni telefonlarda bulunacağını düşünüyoruz. Günümüzde profesyonel kameralarda bulunan birçok özelliği artık akıllı telefonlarımızda da bulunuyor. Samsung özellikle yeni akıllı telefonlar konusunda oldukça başarılı bir şekilde ilerliyor. Yeni çıkan serilerinde hem diğer firmalara göre daha uygun fiyat belirliyor ve daha işlevsel donanımlar sunuyor. J serisi de uygun fiyatlı telefon serisi olarak tanınıyor. Yeni gelecek J6 Prime "Sonsuz ekran" adını verdiği 18, 5:9 ekran oranıyla gelecek. Beraberinde anlattığımız parmak izi okuyucusu, yüz tanıma sistemini de beraberinde getiriyor. Yeni işletim sistemi olarak Android 8.1 Oreo ile çıkacak olan bu cihaz yeni uygun fiyatlı telefonundan olacak. Samsung'un bu yeni cihazı ortaya çıkan raporlara göre Avrupa'daki pazarlarda yerini alacak.

Samsung Ceo'su katlanabilir telefon için tarih verdi!
Katlanabilir telefon pazarının öncüsü Samsung olacak