G Suite yerini yeni özelliklerle beraber Google Workspace'e bıraktı - Haberler - indir.com

G Suite yerini yeni özelliklerle beraber Google Workspace'e bıraktı

Tahmini Okuma Süresi : 3 ' 9 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-10-07 11:14:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Donanım

Teknoloji dünyasının başarılı isimlerinden Google, Gmail, Drive, Dokümanlar ve Meet gibi işletmeler için çevrimiçi üretkenlik ve ortak çalışma araçları seti olan G Suit'in markasını değiştirerek Google Workspace adını alıyor. Google'ın Apps for Work'ü G Suite şeklinde yeniden adlandırılmasının üzerinden dört yıl geçti. Google, üretkenlik uygulamaları portföyünü yeniden şekillendirerek sorunsuz kullanım sunmaya odaklanıyor. Şirket, Gmail, Takvim, Drive, Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar ve Meet dahil olmak üzere Google'ın tüm üretkenlik uygulamalarının birbirleriyle dahi iyi entegre edilmiş hali olan Google Workspace'i duyurdu.

Google'ın en güçlü yönlendirilen biri, her zaman çeşitli ürünleri ve hizmetleri arasındaki akıllı entegrasyon olmuştur ve şu an ise şirket, özellikle ekip halinde çalışırken bu entegrasyonları daha derin hale getirmek ve iş akışını daha doğal hale getirmek için de onlarca küçük adım atılıyor. Google, bu konuda sektörde öncü olan Microsoft Office'i kendisine rakip olarak görüyor ve tüm bu gayreti sektörde bir numara olmak adına sergiliyor.

Google Haritalar Live View güncellemesi ve yeni özelliklerGoogle Haritalar Live View güncellemesi ve yeni özellikler

Google Workspace ile Google hizmetleri daha entegre bir şekilde çalışacak

Google Workspace ile beraber bugün kullanıma sunulan özelliklerden biri Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar'dan birinde @bahsettiğinizde, akıllı bir çip, bağlam sağlayan ve eylemler öneren ayrıntılar hakkında görüntü elde etmenizi sağlıyor. Bu kişiyi Kişiler alanına ekleyebilir veya e-posta, sohbet veya video yoluyla ulaşabilirsiniz. Google Workspace'de yeni bir sekme açmanıza gerek kalmadan bağlantılı olan dosyaları direk olarak Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar'da ön izleyebileceksiniz.

Google Workspace gelecek haftalarda, Chat'teki bir oda içinde bir belge (Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar) oluşturulmasına ve üzerinde ortak bir çalışma yürütülmesine imkan tanıyor. Bu, içeriği paylaşmayı ve direk olarak kurumunuz dışındaki herhangi biriyle beraber çalışmayı kolaylaştıracak bir özelliktir. Aynı zamanda önümüzdeki aylarda Google, resim içinde resim özelliğiyle Meet'i, Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar'da kullanıma sunacak.

Güvenlik ile ilgili değişimler ve değişen logolar

Söz konusu tüm bu gelişmelerle beraber Google, kullanıcıların güvenliği ile ilgili çeşitli adımlar atıyor. Herhangi bir kötüye kullanımda bulunan kullanıcıların toplantıları anında kesintiye uğramasını önlemek için Meet'te yeni sınıflandırma, denetim günlüğü ve algılama yetenekleri, spam içerikli Sohbet odalarının otomatik sınıflandırılması ve Google Workspace yönetici konsolunda yeniden tasarlanmış kurallar sayfası gibi bir dizi güvenlik özelliğinin Workspace'e geldiği duyuruldu.

Google Workspace ile Gmail, Dokümanlar ve Takvim uygulamalarının da logosu değişiyor. Gmail, Dokümanlar ve Takvim uygulamalarının logoları, Google'a ait uygulamaların çoğunda olduğu gibi benzer renklere sahip olacak. Google, logo değişikliklerini uygulamalar arası uyumluluğun bir parçası olarak görüyor. Google Workspace ile gelen özellerin tamamı şu an için yalnızca masaüstü sürümde bulunuyor. Google, özelliklerin tamamının mobil sürümlere de geleceğini ancak biraz beklenmesi gerektiğini belirtiyor. Konu üzerinde yapılan çalışmalar hakkında elde edilen bilgiler şu an için bu kadar olup gelecek günlerde daha detaylı bilgilerin elde edilmesi bekleniyor. 


Google, selfie filtrelerini kaldırmaya hazırlanıyorGoogle, selfie filtrelerini kaldırmaya hazırlanıyor
Google, YouTube hikayelerinde ses netleştirme teknolojisi başlattıGoogle, YouTube hikayelerinde ses netleştirme teknolojisi başlattı
Google, Android güvenlik ekibi ile kişisel verilerin korunmasını hedefliyorGoogle, Android güvenlik ekibi ile kişisel verilerin korunmasını hedefliyor

PAYLAŞ