Framework nedir ? - Haberler - indir.com

Framework nedir ?

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 37 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-08-24 17:00:02
Editör : Ali Çelik
Kategori : Donanım

Bu içerik " Framework nedir ? " sorusunu cevaplar ve bazı programlama dilleri ve frameworkler hakkında bilgi verir.

Framework nedir ?

Framework bir projenin daha verimli hale getirilmesini amaçlayan ve odağı doğru noktaya çekmeye çalışan bir sistemdir.  Geliştiricilerin yaparak gereksiz zaman ve emek harcayacakları işleri geliştiricilere hazır olarak sunar ve geliştirici asıl işine  çok daha iyi şekilde odaklanabilir.

7 Maddede Scrum Framework(Scrum Çatısı) Nedir, Nasıl Uygulanır?7 Maddede Scrum Framework(Scrum Çatısı) Nedir, Nasıl Uygulanır?

Programlamada  , bir çerçeve uygulamaları oluşturmak için kullanılan bir standarttır. Frameworkler düşük düzeyli ayrıntılarla ilgilenir, böylece mühendisler gerçekten önemli olan yüksek düzeyli sorunlara odaklanabilirler. Frameworkler geliştirme süresini önemli ölçüde azaltabilir.

Framework, dört tekerleği, direksiyon simidi, fren ve gaz kürekleri olan araçlara benzer. Araba tasarımcılarının kaç tane tekerlek olacağına veya direksiyon simidinin nereye yerleştirileceğine karar vermek için zaman harcamak zorunda kalmazlar. Çünkü bu konuda zaten bir standart belirlenmiştir.Bunun yerine, araba tasarımcıları arabalarını daha hızlı, daha yakıt tasarruflu, ferah ve tüketicilere satmaya çalıştıkları diğer özellikleri yapmaya odaklanabilir .

Yazılım mühendisleri için Frameworkler bunu yapar. Mühendislerin gerçek sorunları, iş sorunlarını çözen özellikler üzerinde çalışabilmeleri için temel bir çalışma sistemi sağlarlar.


İlgili uygulamalar
7 madde ile Scrum Framework (Scrum Çatısı) hakkında her şey7 madde ile Scrum Framework (Scrum Çatısı) hakkında her şey

Image Composite Editor 2.0 Videosu


PAYLAŞ