Foursquare'den Yemek Siparişi Hizmeti - Haberler - indir.com

Foursquare'den Yemek Siparişi Hizmeti

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 0 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-01-30 00:00:00
Editör : Zafer YILMAZKARA
Kategori : Donanım

Tüm dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan yer bildirim uygulamalarından birisi olan Foursquare'in resmi blogu üzerinden yapılan açıklamaya göre kullanıcıların platform üzerinden 'yemek sipariş' hizmeti alabileceklerini duyurdu.

İlk olarak ABD'de kurulu olan online yemek servisi şirketi GrubHub Seamless ile anlaşarak başlatılan hizmet sayesinde kullanıcılar Foursquare üzerinden yemek siparişi verebilecekler. Uzun zamandır gelir artırımı yapmak için yeni modeller geliştiren servis, yemek sipariş hizmeti ile birlikte özellikle Aralık ayında aldıkları 35 milyon dolarlık yatırım sonrasında üzerinde duracakları noktada ortaya çıkmış oldu.

Foursquare'in yeni hizmetini daha detaylı incelediğimizde platform üzerinde ya da mobil uygulamalarının arayüzünde dikkat çekici bir değişimin olmadığı, sadece tesislerin bulunduğu sayfaya sipariş butonu ile mönü eklendiği görülmektedir. Şimdilik kullanıcıların yemek siparişi vermesini ön plana çıkarmayan tasarımın ne kadar bir süre sonra değişeceği ise henüz bilinmiyor.

Fousquare Yemek Siparisi

Yemek sipariş özelliği sayesinde herhangi bir restoran sayfasını ziyaret ettiğiniz sırada alt bölümde çıkacak olan sipariş butonuna tıklayarak doğrudan uygulama aracılığı ile siparişler verilebilecek. Ayrıca uygulamada bulunan arama ekranında mutfak türü belirlendikten sonra sorguya 'delivery' kelimesinin eklenmesi halinde (örneğin 'hamburger delivery'), Foursquare kendi veritabanında bulundurduğu 20 bin restoran içerisinde uygun olanları listeleyerek siparişin daha hızlı verilebilmesini de sağlayacak.

Şu an için sadece ABD'deki kullanıcılar için geçerli olan 'yemek siparişi' özelliğinin tüm kullanıcılar için ne zaman aktif olacağı ile ilgili henüz kesin bir bilgi bulunmamakla birlikte Foursquare uygulamalarını sitemiz üzerinden ücretsiz olarak indirerek gelecek olan güncellemeyi ve bu özelliği ilk siz deneyebilirsiniz.

PAYLAŞ