Fortnite'tan bir rekor daha!

Geçtiğimiz haftalarda PUBG?a rakip olarak gösterilen Fortnite, aynı anda oyuna giren oyuncu sayısıyla, bir rekor daha kırdı.
Tahmini Okuma Süresi : 1 dk 27 sn   Eklenme Zamanı : 2017-11-05 22:00:00
Editör : Duygu Darılmaz
Kategori : Oyun

Geçtiğimiz haftalarda satış rakamlarıyla oyun dünyasının gündeminde adından sıkça söz ettiren Fortnite, çizgisini bozmadan aynı başarıyla yoluna devam ediyor. PUBG'ın en büyük rakibi olarak gösterilen Fortnite, artık direkt olarak PUBG'ın rakibi olmayı başardı. Fortnite, son çıkan haberlerden sonra, bir kez daha oyuncu sayısıyla gündemdeki yerini almayı başardı. Oyunun bu başarısı, özellikle Battle Royale modunun Fortnite'taki yerini almasından sonra kendisini gösterdi. Battle Royale modundan sonra, oyun severlerden Fortnite'ta daha fazla ilgi gelmeye başladı. Kırdığı rekorlarla, uzun zamandır yerini kimseye vermeyen PUBG'a çelme takmayı başaran Fortnite'ın resmi Twitter hesabından merak edenlerle istatistikler paylaşıldı.

Fortnite, her geçen gün oyuncu sayısını arttırmaya ve kırdığı rekorlarla oyun dünyasının gündemine gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde bir kez daha rekor kıran oyun için, resmi Twitter hesabından rakamlarla açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada oyunun Battle Royale modunun aynı anda, 800 bin oyuncuya ulaştı ve bu rakamla Fortnite kendi rekorunu kırmış oldu. Bu açıklamanın yapıldığı esnada ise bu sayı 811 bine ulaşmıştı. Geçmişe dönüp bakılırsa, 10 Ekim tarihinde oyunun aktif oyuncu sayısının 525 bin olduğu görülüyor. Günlük aktif oyuncu sayısı ise, 3.7 milyondu. Günlük aktif oyuncu sayısı sadece bir gün sonrasında 10 milyonu geçerek rekor kırmıştı. Oyuncuların yoğun ilgisi nedeniyle sunuculara binen yük için, Fortnite ekibi çalıştıklarını dile getirdi.Daha Fazla Göster