Fibabanka, kendi yatırım şirketi Finberg üzerinden yatırımla birlikte Getir'e yatırım yaptı - Haberler - indir.com

Fibabanka, kendi yatırım şirketi Finberg üzerinden yatırımla birlikte Getir'e yatırım yaptı

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 45 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-09-03 10:06:01
Editör : Görkem Günay
Kategori : Uygulama

Fibabanka, kendi teknoloji ve yatırım şirketi Finberg üzerinden yatırım ile birlikte Getir'e ortak oldu.

Fibabanka, alışveriş uygulaması olan Getir'e yatırım yaptı

Son yaşanan gelişmelere göre Fibabanka, alışveriş uygulaması olan ve çok fazla sayıda kullanıcıya hitap eden Getir'e henüz miktarı açıklanmayan bir yatırımda bulundu. Fibabanka, kendi teknoloji ve yatırım şirketi olan Finberg üzerinden yatırım ile birlikte Getir'e ortak oldu ve bu yatırım ile birlikte müşteri kazanımında Getir kullanıcılarını dahil etmeyi hedeflediğini ve super-app çalışmalarını getir ortaklığı ile hayata geçireceklerini açıkladı.

Xiaomi Mi Band 5 rakibi Samsung Galaxy Fit 2 tanıtıldıXiaomi Mi Band 5 rakibi Samsung Galaxy Fit 2 tanıtıldı

Müşteri kazanım süreçlerinde portföyüne Getir'i de ekleyen Fibabanka, dijital cüzdan altyapısı, online/offline ödeme yöntemi ve 7/24 uygulamadan uygulamaya para transferi gibi hizmetlere ek olarak, krediden mevduata değişen yelpazede birçok finanssal çözüm sunacağını açıkladı. 

Fibabanka Genel Müdürü Ömer Mert, yatırım haberini şirket çalışanlarına gönderdiği bu metin ile duyurdu:

Fibabanka olarak, ülkemizde son yılların en başarılı dijital platformlarından biri olan Getir’e ortak olduğumuzu sizlere duyurmanın mutluluğu içindeyim. Teknoloji ve yatırım şirketimiz Finberg üzerinden yaptığımız bu yeni yatırımımızla bir super-app çalışmasını hayata geçiriyoruz. Bu sayede müşteri kazanım süreçlerimize Getir’in portföyünü de dahil etmiş olacağız. Dijital cüzdan altyapısı, online/offline ödeme sistemi ve 7/24 uygulamadan uygulamaya para transferi gibi hizmetlerin yanı sıra, krediden mevduata değişen yelpazede birçok finansal çözümümüzle müşterilerimizin hayatına temas edeceğiz. Getir ortaklığımızın Bankamız için hayırlı olmasını diler, bu süreçte emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma gönülden teşekkür ederim.

Sevgilerimle,

Ömer Mert

Yapılan haberlere istinaden yanlış anlaşılmaların ortaya çıkmasını engellemek adına yeni bir  açıklama yayınlayan Fibabanka, yaptığı yeni açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Bazı internet sayfalarının  2 Eylül 2020 tarihinde yayınlanan ‘Fibabanka Getir’e Yatırım Yaptı’ başlıklı haberleri, şirket içi bir yazışma kaynaklı olmasından dolayı, kamouyunda yanlış anlaşılmaya sebebiyet verebileceğinden bu açıklamayı sizinle paylaşma ihtiyacı hissettik.

Fibabanka olarak dijital dönüşüm stratejilerimiz kapsamında; platform bankacılığı yaklaşımımızla, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza teknolojiye dayalı esnek, hızlı finansal çözümler sunma vizyonuyla yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Teknoloji yatırım şirketimiz Finberg üzerinden Getir ile yaptığımız tek basamaklı azınlık yatırımı anlaşması da bu vizyonumuzun bir parçası.

Bununla birlikte platform bankacılığı stratejimiz doğrultusunda, Getir ile de aynı anlayışla güzel iş birliklerine imza atacağımıza inanıyoruz. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına gerekli hassasiyetin gösterilmesini rica ederiz.

Saygılarımızla,
Fibabanka A.Ş.
İlgili uygulamalar

PAYLAŞ