Facebook'ta Ücretsiz Telefon Görüşmesi Dönemi Başladı - Haberler - indir.com

Facebook'ta Ücretsiz Telefon Görüşmesi Dönemi Başladı

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 46 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-01-30 00:00:00
Editör : Zafer YILMAZKARA
Kategori : Donanım

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformu Facebook, uzun zamandır Facebook Messenger için üzerinde çalıştığı sesli görüşme servisini nihayet tüm dünya kullanıcılarına sunduğunu duyurdu.

Facebook Messenger'ın mobil uygulamalarına gelen son güncellemeyle birlikte kullanıcılara sunulan ücretsiz sesli görüşme özelliğinden faydalanmak için cihazınızın Wi-Fi ağına bağlı olması gerekiyor. Zira hücresel veri üzerinden telefon görüşmesi ne yazık ki şimdilik yapılamıyor. Bunun yanı sıra sesli görüşme yapmak istediğiniz arkadaşlarınızın da Facebook Messenger'ın son sürümünü cihazlarında kullanıyor olmaları da şart.

Facebook Messenger Sesli Görüşme

Facebook Messenger üzerinden telefon görüşmesi yapabilmeniz için uygulamayı çalıştırmanız ve arayacağınız kişiyi tıklamanız gerekiyor. Sonrasında ise ekranın üst kısmında bulunan 'i' şeklindeki simgeyi tıklamanız ve bedava ara seçeneğine basarak özel bir arama ekranı üzerinden ücretsiz sesli görüşmenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak görüşmenin yapılabilmesi için aradığınız kişinin de Facebook Messenger'da aktif olması gerekiyor.

Tüm dünyayla beraber Türkiye'deki Facebook kullanıcılarının da faydalanabileceği ücretsiz sesli görüşme özelliğinden faydalanmak için son sürüm Android ve iOS için güncellenen uygulamayı aşağıdaki bağlantılar aracılığıyla indirebilirsiniz.