Facebook Sayfalar tasarımı değişiyor - Haberler - indir.com

Facebook Sayfalar tasarımı değişiyor

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 43 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-07-24 13:01:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Donanım

Teknoloji dünyasının başarılı ismi Facebook, bir süredir ABD'de yaşanan protestolara karşı sessiz kalması çeşitli eleştiriler almasına sebep oldu. Facebook bu olan bitenlere rağmen yeni bir birçok özellik üzerinde çalışmalara devam ediyor. Ünlüler ya da markalar için açılan Sayfalar, Instagram ve Twitter gibi görünmeye başlıyor. Facebook Sayfalar için tasarım değişikliğine gidiyor. Bu alanda yeni bir tasarım yakın zaman içerisinde gelebilir. 

Facebook Sayfalar tasarımında yenilikler yapılıyor

Sosyal medya devler, zaman zaman tasarım üzerinde çeşitli değişiklikler yaparak kullanıcıların farklı bir görünüm sunuyor. Facebook da Sayfalar alanı için tasarım değişikliği yaparak kullanıcılarına yeni bir görünüm sunmayı hedefliyor. Yeni düzen ile beraber takipçi sayıları vurgulanırken beğeniler ise ortadan kalkıyor: Şu an için test aşamasında olan bu görünüm, ilk olarak ünlülerin hesaplarında kullanıldı. 

Facebook Sayfalarına Video Ölçümleme Özelliği GeliyorFacebook Sayfalarına Video Ölçümleme Özelliği Geliyor

Eski ve yeni düzene göz atıldığında çeşitli farklılıklar bulunuyor. Bu değişikliklerden ilki Instagram ve Twitter düzeninde de görmeye alışkın olduğumuz gibi profil fotoğraflarının ortada vurgulu şekilde yer almasıdır. Bunun yanı sıra bir de beğeniler yerine takipçiler adlandırılmasına geçildiğini de görmek mümkün. Bir profil sayfası gibi görünen bu yeni düzende Sayfanın açıklaması, kişisel profillerdeki biyografi kısmına benzetilmiş durumda. Yenilikler arasında arka tarafta da değişiklikler mevcut. Facebook belirli Sayfa sahiplerine ya da yöneticilerine yeni hesap yönetimi özelliklerine erişim sağlıyor. Kişisel profilleri ve herkese açık sayfalar arasında gezinmek artık daha kolay ve yönetici erişim izinlerini atamak ve yönetmek de daha kolay hale geliyor.


Eyvah! Facebook Sayfaları'ndaki Beğeni Sayıları Düşecek!Eyvah! Facebook Sayfaları'ndaki Beğeni Sayıları Düşecek!
Facebook Sayfalar Kullanan İşletmeler Artık Ürünlerini EtiketleyebilecekFacebook Sayfalar Kullanan İşletmeler Artık Ürünlerini Etiketleyebilecek

PAYLAŞ