Facebook Messenger ekran paylaşım özelliğine kavuştu - Haberler - indir.com

Facebook Messenger ekran paylaşım özelliğine kavuştu

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 37 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-07-17 20:31:02
Editör : Onur Köse
Kategori : Donanım

Corona virüs salgını ile beraber görüntülü görüşme ve konferans uygulamaların olan ilgi bir hayli artmış durumda. Bu alanda Zoom özellikle toplantılar için oldukça yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Ancak diğer uygulamalarda bu noktada harekete geçti ve Facebook’tan gelen ilk hamle ise Messenger Rooms oldu. 50 kişinin aynı anda görüntülü görüşme imkanı Messenger Rooms ile mümkün oldu. Hangouts, Skype ve Zoom gibi uygulamalarda yer alan, ancak Messenger’da bulunmayan ekran paylaşım özelliği ise nihayet Facebook tarafından yayınlandı. Bu sayede artık Facebook Messenger ile ekran paylaşımı gerçekleştirebileceksiniz.

Facebook Messenger için ekran paylaşım özelliği geldi

Facebook 2019 yılında enerjisinin büyük bir kısmını yenilenebilir enerji kaynaklarından elde ettiFacebook 2019 yılında enerjisinin büyük bir kısmını yenilenebilir enerji kaynaklarından elde etti

Hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilen Facebook Messenger’ın ekran paylaşım özelliği, en fazla sekiz kişiye kadar olan grup görüşmelerinde yada 16 kişiye kadar olan Messenger Rooms odalarında kullanılabilir olacak. Bunun için ise görüntülü görüşme esnasında alt menüyü genişletmeniz ve “Ekranınızı Paylaşın” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Bu sayede Instagram’da dolaşırken veya telefonunuzdan bir şeyi arkadaşınıza gösterirken kolay bir şekilde bu özelliği kullanabileceksiniz.

Facebook konu hakkında ise şu sözleri paylaştı; "Yakında ekranlarını kimlerin paylaşabileceğini kontrol etme özelliğini ekleyeceğiz ve Messenger Odaları'nda ekranınızı paylaşabileceğiniz kişi sayısını 50'ye çıkaracağız. Bu yeni kontrollerle Oda yöneticileri, bir oda oluştururken ve çağrı sırasında ekranı paylaşma özelliğini yalnızca kendileriyle sınırlama veya özelliği tüm katılımcıların kullanımına sunma özelliğini belirleyebilecekler."


Facebook video yayımcılığında YouTube'a rakip olacakFacebook video yayımcılığında YouTube'a rakip olacak
Facebook'un KOVID-19 Türkiye etkisinin sonuçları açıklandıFacebook'un KOVID-19 Türkiye etkisinin sonuçları açıklandı

PAYLAŞ