Ekran kartı nasıl karşılaştırılır? - Haberler - indir.com

Ekran kartı nasıl karşılaştırılır?

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 12 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-07-19 11:01:02
Editör : Ayça Yurttaarslan
Kategori : Donanım

Bir bilgisayarın en önemli donanımlardan biri ekran kartıdır. Günümüzde oldukça geniş ürün gamına sahip olan bu ekran kartları arasından seçim yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğiniz bu yazımızda sizin için yazdık.

Oyun oynayabilmek ya da profesyonel görüntü işleriyle uğraşabilmek için güçlü bir ekran kartına sahip olmanız gerekiyor. Günümüzde ekran kartı pazarındaki şirketlerin ve ürün çeşitliliğin artması ise seçimi oldukça zor bir hale getirmiş durumda. Bilgisayarınız için bir ekran kartı seçerken öncelikle kullanım alanınızı belirlemeniz gerek. Eğer sık oyun oynuyor ya da görüntü işleriyle uğraşıyorsanız ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek yüksek donanımlı ve dayanıklı bir ekran kartı almanızda fayda var. Ancak bilgisayarınızı sadece araştırma, ödev ya da sunum hazırlamak için kullanıyorsanız bu durumda orta segment bir ekran kartı sizin için gayet yeterli olacaktır. Peki onca seçenek arasından ihtiyacınıza en uygun modeli nasıl seçersiniz?

MacBook Pro ekran kartı içi yeni seçenekMacBook Pro ekran kartı içi yeni seçenek

Fiyat Performans En İyi 8 Ekran Kartı

Bu sorunun yanı ekran kartı karşılaştırması. Ekran kartı satın almadan önce birkaç seçenek arasından karşılaştırma yapmanız sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Ekran kartı nasıl karşılaştırılır?

  1. Adım: Öncelikle kullandığınız tarayıcınızdaki adres çubuğuna GPUBoss.com adresini yapıştırın.
  2. Adım: Karşılaştırmak istediğiniz ekran kartının marka ve modellerini kutucuklara yazın.
  3. Adım: Compare’ butonuna tıklayın
  4. Adım: Sayfanın alt kısımlarından karşılaştırılan ekran kartlarının puanlamasını görebilirsiniz.
  5. Özelliği daha yüksek olan ekran kartı ve fiyatı aşağıda belirtiliyor.Ekran kartı özelliklerine nasıl bakılır?Ekran kartı özelliklerine nasıl bakılır?

PAYLAŞ