Edy Cue, Apple'ın video içerik stratejisini açıkladı!

Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Eddy Cue, yapmış olduğu bir açıklama da Apple'nin orijinal video içerik stratejisini açıkladı.
Tahmini Okuma Süresi : 1 dk 33 sn   Eklenme Zamanı : 2018-03-14 13:00:03
Editör : Nazlı Kılıç
Kategori : Teknoloji

Geçtiğimiz günlerde internet Yazılım ve Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Eddy Cue, SXSW'de sahne alarak Apple'ın orijinal video içerik stratejisine gün yüzüne çıkarak açıklamalar yaptı. Edyy Cue, yapmış olduğu açıklamada  Apple'ın bir süredir tanınmış üreticiler tarafından yaratılan TV dizilerini satın almasıyla ilgili gelen sorulara bir nebze ışık tutarak, yanıtlamaya çalıştı. Bilinenler üzere daha önce Apple'ın Netflix'i satın alması gündeme konu olmuştu. Edyy  Cue ise bu konuda Apple'ın şirketinin yıllar boyunca izlediği yolun Netflix ve Disney gibi büyük şirketleri satın almak olmadığını ve bunun dışında Apple'ın  içerik satın alma konusunda stratejik yaklaşımına ve seçiciliğinin olduğunu belirtti. Cue, sporların canlı yayın haklarıyla ilgili bir satın alma gerçekleşmeyeceğini de açıklamasında belirtti.

Bunun yanı sıra rakipleri Facebook ve Google gibi reklam temelli bir işletme olmadıkları için orijinal içerik alanında karşılarına sağlam bir rakibin çıkmadığını vurguladı. Yapılan açıklamaya bakıldığında Apple'ın düşünülenin aksine ciddi bir içerik stratejisiyle ilerlediğini yapılan açıklamalarla netlik kazanıyor.  Apple, bünyesinde nakit sıkıntısı çekmeden ve kalite odaklı bir yaklaşımla orijinal içerik satın aldığı bilinen Apple'ın, yeni içerikler için 1.6 milyar dolar borca giren Netflix'ten daha iyi durumda olduğu görülüyor. Açıklamaların da Ceu "Niceliğin değil niteliğin peşindeyiz" diyerek niteliğe önem verdiklerini vurguladı. Şirketin stratejisinin bu açıklamalara yönelik işleve ve seçiciliğe verilen önemin belirlediği de gözler önüne seriliyor.

 Daha Fazla Göster