EBA için alabileceğiniz en uygun fiyatlı tabletler - Haberler - indir.com

EBA için alabileceğiniz en uygun fiyatlı tabletler

Tahmini Okuma Süresi : 3 ' 33 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-09-30 08:00:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Donanım

Corona virüs salgını sebebiyle eğitim sisteminde önemli ölçüde değişiklikler yaşandı. Bunların başında uzaktan eğitim sistemi geliyor. EBA uzaktan eğitim sisteminden faydalanmak için tercih edilecek uygun fiyatlı tabletler hakkında bilgi edinmek için yazımızdan faydalanabilirsiniz. Son dönemlerde laptop yani düzüstü bilgisayar satışları ivme kazandı. Bu arada belediyelerin ve kurumların ücretsiz bilgisayar kampanyası başvuru işlemi de mevcut. Peki ücretsiz tablet başvurusu nasıl ve nereden yapılır? 

Ücretsiz tablet başvurusu uzaktan eğitim sürecinde, evlerinden bilgisayar ya da tableti olmayan öğrenciler için belediyeler ve bazı kurumlar tarafından alınıyor. Acun Ilıcalı tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan bağış kampanyasında, her bilgisayar için 3 bin TL olarak belirlenen bağış tutarı kapsamında SMS gelirleri hariç toplam 7,5 milyon TL bağış toplandı.

EBA çalışmalar alanı nedir?EBA çalışmalar alanı nedir?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bilgisayar kampanyaları ile ilgili şunları söyledi: "Türk milletinin genel bir kültürel kodu var. Herhangi bir afet, deprem sel olduğunda ya da bir ihtiyaç olduğunda hemen organize oluyorlar. Bu bizim çok güzel bir hasretimiz. Bu anlamda biz elimizden geleni yapıyoruz. Yapmakta vazifemiz. Bir yandan da ulaşamadığımız çeşitli nedenlerden dolayı durumlar oluyor. Biz bunu takdir ile izliyoruz. Ama asıl olan vazife MEB'in. Çok sayıda okul yapan, bağış yapan hayırseverimiz var. Bu bizim zaman geleneğin içerisinde sürdürdüğümüz bir şey. Şimdi de çeşitli belediyelerimiz, Konya Belediyesi 10 bin tabletten bahsetti. Bir çok kuruluş ve Kızılay'ın bir çalışması olacak. Bizim derdimiz bütün Türkiye'yi online üzerinden eğitmek değil. Bu geçici bir durum. Biz bundan kısmen faydalanacağız ilerde ama bizim asıl işimiz yüz yüze eğitim. Bu çerçevede il ve ilçe müdürlüklerimize vatandaşımızın gönüllü katkısı olacaksa tabii ki başvurabilir. Gelecek hafta başlayacak olan Kızılay'ın çalışmasına da katkı sağlayabilirler. Bunların hepsi bizim kurumlarımız."

Esenler Belediyesinden 10 bin kişiye yapılacak dağıtımlar için esenler.bel.tr resmi adresi üzerinden başvuru yapılabilecek. Esenler Kaymakamlığı tarafından onaylanmış, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün EBA platformuna giremediğini tespit ettiği öğrencilerden olmak,

•Sosyal Yardım Yönetmeliği şartlarına uymak.
•İlkokul, ortaokul veya lise öğrencisi olmak.
•Esenler’de ikâmet ediyor veya Esenler’de bir okulda okuyor olmak.
•Esenler Belediyesi kurumsal web sitesi www.esenler.bel.tr veya 444 00 73 çağrı merkezi numaramızdan kayıt yaptırmak.
•Dağıtımda öncelik sırası 8. ve 12. sınıf öğrencilerinde olacaktır.
•Birden fazla öğrencinin olduğu tespit edilen ailelere sadece 1 adet tablet verilecektir.
•Talebin fazla olması durumunda bir önceki eğitim yılının başarı durumu dikkate alınacaktır.

Ancak EBA eğitimi için tablet satın almak isteyenler için EBA uzaktan eğitim için 500 TL ve altına satın alabileceğiniz tabletler bulunuyor. Bunları bir araya topladık. Tablet Fiyatları

İşte 500 TL ve altına alınabilecek en iyi tabletler

Everest Digiland DL7006-KB

Fiyat: 460 TL

Hometech Alfa 7 MRC

Fiyat: 430 TL

Hometech HT 8MT

Fiyat: 500 TL

Hometech HT 8MT

Fiyat: 500 TL

Concord C-779 Plus M19

Fiyat: 440 TL

Jedi Eco Pro 7"

Fiyat: 450 TL

Hegitech PRO 7

Fiyat: 440 TL

Alcatel 1T 7"

Fiyat: 440 TL

Alcatel Smart Tab 7

Fiyat: 500 TL

Alcatel Smart Tab 7

Fiyat: 500 TL

Vorcom S7 Classic

Fiyat: 420 TL

Reeder M7 GO

Fiyat: 380 TL

C5 Mobile Noa Tab

Fiyat: 380 TL

Everest Digiland DL8006

Fiyat: 440 TL


EBA raporlar alanı nedir?EBA raporlar alanı nedir?
EBA mesleki gelişim alanı?EBA mesleki gelişim alanı?
EBA akademik destek nedir?EBA akademik destek nedir?

PAYLAŞ