Discord için

Discord için "Gürültü azaltma" özelliği test aşamasında

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 55 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-04-13 10:16:01
Editör : Ayça Yurttaarslan
Kategori : Teknoloji

Discord için yayınlanacak yeni “Gürültü azaltma” özelliği ile çevre seslerini minimuma indirerek daha iyi bir  deneyim sunması hedefleniyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle pek çok insanın kendisini eve kapattığı bu dönemde dijital dünyanın önemi de büyük ölçüde artmış bulunuyor. Sosyal hayatı dijital ortama taşıyan birçok kullanıcı bunun için uygulamalardan yararlanıyor. Bu dönemlerde en çok kullanılan iletişim uygulamalarından biri de Discord oldu. 

Spotify ve Discord işbirliği ile oyun deneyimi üst düzeye çıkıyorSpotify ve Discord işbirliği ile oyun deneyimi üst düzeye çıkıyor

Amerika Birleşik Devletleri, İspanya ve Fransa gibi ülkelerde günlük kullanım oranı iki katına çıkan Discord’un İtalya’da ise günlük kullanımı normal dönemlerden üç kat daha artmış durumda. 

Bu artış karşısında geçtiğimiz günlerde “Go Live” yayını katılımcısı sınırını 10’dan 50’ye yükselten uygulama şimdide de kullanıcılarına daha iyi bir ses kalitesi sunmak için çabalıyor. 

Sesli konuşmalar esnasında arka plan gürültüsünü minimuma indirmeyi hedefleyen Discord, Krisp.ai adını verdiği yeni özelliğin beta sürümünü yayınladı. Şimdilik özelliği test eden kullanıcıların geri dönüşleri ise oldukça olumlu. Aktarılan kullanıcı deneyimlerine göre özellik aktif edildiğinde klavye ve fare sesleri de dahil olmak üzere çevredeki pek çok ses karşı taraf için rahatsız etmeyici bir düzeye indirgeniyor. 

Discord'da beklenen renklenme geliyor!

Henüz beta testlerine birkaç gün önce başlanan bu yeni özelliğin kullanıcılara ne zaman sunlacağı bilinmese de Discord’un özelliği yayınlamadan önce daha da geliştirmesi oldukça muhtemel. Sizde henüz bu özelliği deneyimlemek istiyorsanız “Discord Ayarları"na girdikten sonra “Ses ve Görüntü” menüsünden özelliği aktifleştirebilirsiniz. 


İlgili uygulamalar
Discord nedir, nasıl kullanılır ?Discord nedir, nasıl kullanılır ?
Mobil oyun Legacy of Discord, Assassin's Creed karakterleriyle dikkat çekiyorMobil oyun Legacy of Discord, Assassin's Creed karakterleriyle dikkat çekiyor

PAYLAŞ