Dell kullanıcıları risk altında! - Haberler - indir.com

Dell kullanıcıları risk altında!

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 34 ''   Yayınlanma Zamanı : 2018-11-29 16:35:00
Editör : Emirkan Damar
Kategori : Donanım

Dünyanın en büyük kişisel bilgisayar üreticisi olan Dell, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar sonucu kullanıcılarının kişisel bilgilerinin risk altında olduğu, şifrelerini değiştirmeleri gerektiğini belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri merkezine sahip dev bilgisayar firması olan Dell, 9 Kasım tarihinde bilgilerin saklandığı sunuculara saldırı düzenlendiğini açıkladı. Mühendislerinin olayı hızlı bir şekilde engellemeye çalıştığını ve bu konuda başarılı olduğunu da belirten Dell, saldırının sonlandırılmasının ardından bir iç soruşturma başlatıldığını ve saldırının amacının tespit edildiğini de ekledi. Yapılan araştırmadan sonra saldırganların, bazı kullanıcıların isimlerine, elektronik posta adresine ve "gizli" tutulan şifrelerine erişmiş olabilecekleri ihtimalini söyledi.

Dell Yeni 4K Lazer Projektörünü TanıttıDell Yeni 4K Lazer Projektörünü Tanıttı

Dell'den, dünyanın en güçlü dizüstü bilgisayarı

Saldırganların sunucularda saklanan birkaç veriyi görüntüleyebildiklerini söyleyen Dell, bu verilerin sunucuların dışına aktarılıp aktarılmadığını çözmeye çalışırken hala kararsız. Kullanıcılara ait kredi kartı verileri veya diğer hassas bilgiler saldırının asıl hedefi değildi.

"Şifrelerinizi değiştirin"

Tedbir almak amacıyla kullanıcılara "şifrelerinizi değiştirin" çağrı yapan dev şirket, özellikle Dell.com adresinde kullanılan kullanıcı adı ve şifrelerinin risk altında olduğunu, kullanıcı adı ve şifreniz hem website'de, hem de bilgisayar oturumunda aynı iseniz, şifrenizi hemen değiştirmeniz gerektiğini de ekledi.


Dell Alienware Serisi Türkiye'de SatıştaDell Alienware Serisi Türkiye'de Satışta
Dell İlginç Bir Sektöre Giriş YapıyorDell İlginç Bir Sektöre Giriş Yapıyor
Dell 2'si Bir Arada Yeni Modelini DuyurduDell 2'si Bir Arada Yeni Modelini Duyurdu

PAYLAŞ