Deezer Türkiye faaliyetlerine yeniden başlıyor - Haberler - indir.com

Deezer Türkiye faaliyetlerine yeniden başlıyor

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 49 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-05-22 18:46:02
Editör : Görkem Günay
Kategori : Uygulama

Dünya üzerinde birçok popüler müzik yayın platformu bulunuyor. Bu platformlar arasından en popüler olanı da Spotify, Apple Music, YouTube Music ve Deezer platformları. Bu uygulamalar içinde pazar payı lideri Spotify olurken, onun takipçisi olarak Apple Music ve diğerleri geliyor. Fakat bunlardan Deezer, ülkemizde uzun zamandır yeteri kadar destek sunmuyordu. Ancak son gelen haberlere göre, Deezer Türkiye faaliyetlerine başlamış durumda. Deezer’ın en iddialı olduğu konu ise, ses kalitesi.

Deezer Türkiye faaliyetlerine yeniden başlıyor

Türkiye pazarına tekrardan giriş yapan Deezer, ilk etapta genç şarkıcı Aleyna Tilki, Murat Boz, Hadise, Göksel ve Mustafa Ceceli gibi sanatçıların parçalarını arşivine ekledi. Müzik kütüphanesinde Dünyaca ünlü yıldızları da barındıran Deezer, toplamda 56 milyon parçalık bir arşiv barındırıyor. Türkçe müzik severler için artık DMC, Avrupa Müzik, Son Müzik, Universel Müzik Grubu, Seyhan Müzik, Pasaj Müzik, Poll Production ve GTR gibi birçok şirketin şarkıları erişilebilir olacak.

Spotify'den Premium adaylarını sevindirecek hamleSpotify'den Premium adaylarını sevindirecek hamle

Deezer, yeni yeteneklere de destek verecek. Deezer Orta Doğu, Kuzey Avrupa ve Türkiye CEO’su Tarek Mounir konuyla ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

Türkçe müzikseverlerin Deezer’ın sunduğu tüm ayrıcalıklardan faydalanmasını istedik ve uygulamamızı yerelleştirdik. Bunun için de Türkçe içeriği en iyi şekilde derlemeye çalıştık. Global müziklere ulaşmak isteyen Türkiye’deki kullanıcılarımız için de en iyi listeleri hazırladık.

Müzik ile eş zamanlı olarak şarkı sözleri, karanlık mod, kullanıcılara özel çalma listeleri ve şarkı yakalayıcı gibi birçok özellikte Deezer ile birlikte sunuluyor.

Deezer için 3 farklı abonelik paketi mevcut. En ucuz paket Deezer Premium 17,99 TL, 6 profil sunan Deezer Family 26,99 TL ve 16 bit FLAC kalitesi sunan Deezer HiFi ise 26,99 TL olarak belirlenmiş durumda.


İlgili uygulamalar

PAYLAŞ