COD: Modern Warfare, yeni güncellemeyle oyun boyutunu küçülttü - Haberler - indir.com

COD: Modern Warfare, yeni güncellemeyle oyun boyutunu küçülttü

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 19 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-10-15 23:00:02
Editör : Ayça Yurttaarslan
Kategori : Donanım

Dünyanın en çok oynanan online oyunu olan Call Of Duty: Modern Warfare, yeni gelen 1.28 numaralandırmasına sahip güncelleme ile birlikte oyuncuların diskteki yükü hafifletti. Yayımlanan son güncelleme sayesinde oyuncular birkaç mod silerek oyunun boyutunu düşürebilecekler.

Son dönemlerin en popüler oyunları arasında olan Call Of Duty: Modern Warfare yeni güncellemelerle birlikte disktekini yükünü arttırmıştı. Bu soruna bir çözüm getirebilmek için uğraşan geliştirici stüdyo, oyunun boyutunun küçülmesini sağlayacak yeni bir güncelleme yayımladı.

CoD Modern Warfare'ın 3. sezonuyla ilgili önemli sızıntılarCoD Modern Warfare'ın 3. sezonuyla ilgili önemli sızıntılar

Çoğu oyuncu artık eski teknoloji olan HDD’lerden vazgeçipp daha hızlı olan SSD’lere geçse de pek çok oyuncunun SSD’si eski HDD’sinden boyut daha küçük oluyor ve bu durum yüksek boyutlu oyunları oynanamaz hale getiriyor. Hal böyle olunca Call Of Duty gibi yüksek boyutlu oyunların boyut küçültme güncellemeleri de oldukça önemli oluyor.

Call of Duty Warzone ve Modern Warfare için 6. sezonda gelen yenilikler

Oyuna yeni gelen yeni güncelleme sayesinde bilgisayarınızdan oyun içerisinde bulunan Warzone hariç her modu kaldırabiliyorsunuz. Buna ek olarak oyunla ilgili hatalarında düzeltildiği bu güncelleme sayesinde oyun deneyiminiz de artıyor. Eğer sizde sınırlı SSD alanına sahipseniz birkaç adımda daha önce oynamadığınız ya da oynamayacağınız modları silerek depolamanızdaki yükü hafifletebilirsiniz. Peki Call Of Duty: Modern Warfare yeni güncelleme ile nasıl küçültülür?

  • Oyunu güncelleyin ve istemciyi kapatıp tekrar açın.
  • Battle.net Launcher’ı açtıktan sonra Call Of Duty: Modern Warfare’ı seçin.
  • Bu noktada oyunun sol üst kısmında “Ayarlar” kısmını göreceksiniz oraya tıklayın.
  • Açılan ufak pencerede “Modify Install” seçeneğini bulun.
  • Açılan pencerede “Game Content” kısmından “Modify Install” seçeneğine tıklayın.
  • Bu noktadan istemediğiniz (Warzone hariç) Multiplayer, Special Ops ve Campaign modlarını seçerek tikini kaldırarak devam edin.
  • Ardından onaylayarak oyunun tekrar güncellemesini bekleyin.
  • Artık 100 GB’a kadar boyutu küçülen oyununuzun keyfini çıkarabilirsiniz.Call of Duty Warzone ve Modern Warfare için 6. sezonda gelen yeniliklerCall of Duty Warzone ve Modern Warfare için 6. sezonda gelen yenilikler
Call of Duty: Modern Warfare 250 GB’lık SSD’ye sığmıyorCall of Duty: Modern Warfare 250 GB’lık SSD’ye sığmıyor