Canlı yayın esnasında elektrikli uçak yapacağım diyen Elon Musk, uyuşturucu içti - Haberler - indir.com

Canlı yayın esnasında elektrikli uçak yapacağım diyen Elon Musk, uyuşturucu içti

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 59 ''   Yayınlanma Zamanı : 2018-09-07 16:10:00
Editör : Furkan Arıcan
Kategori : Donanım

Elektrikli uçak projesini katıldığı bir radyo kanalında anlatan Elon Musk, bir yandan konuştu bir yandan uyuşturucusunu içti.

Kariyer hayatının en kötü yılını geçirdiğini ifade eden Tesla kurucusu ve CEO’su Elon Musk, ulaşım teknolojilerini en ucuz yolla mal edip satıyor. Bu anlamda spor arabaları, otomobiller ve hatta tarlar üreten Elon Musk, yeryüzündeki elektrikli ulaşım sistemine baya kafa takmış durumda. Elektrikli uçak projesi için çalışma sürdüren Elon Musk, SpaceX’in BFG roketleriyle Dünya yörüngesinde yolcu taşıyarak, en uzun hava yolculuğu süresini 30 dakikaya düşürmeye çalışıyor. Hedeflediği projelerini tek tek bir radyo programında açıklayan Elon Musk, programın görüntülerini eş zamanlı olarak YouTube üzerinden yayınladı.

Elektrikli uçak Elon Musk için çok önem teşkil ediyor.

Elektrikli uçak projesinin kendisi için bir hayli önemli olduğunun altını çizen CEO Elon Musk, “Elektrikli otomobiller önemlidir, güneş enerjisi önemlidir, enerjinin sabit olarak depolanması önemlidir. Bu şeyler, elektrikli süpersonik uçağı (VTOL'u) yapmaktan çok daha önemli.”  ifadelerini kullandı. Program sunucusu Rogan’ın Elon Musk’u sürekli rahat davranışlarından ötürü uyarmasına rağmen Musk aynı üslupla davranmaya devam ederken, “Elektrikli bir uçakla ilgili ilginç olan şey, mümkün olduğu kadar yükseğe çıkmak istediğinizdir. Bunun ancak pil paketinde belirli bir enerji yoğunluğuna ihtiyacınız vardır, çünkü yerçekimi potansiyel enerjisini aşmak durumundasınız. Onun üstesinden geldiğinizde ve yüksek irtifada olduğunuzda, kullanacağınız enerji miktarı çok düşük olur. Pilinizde kalan ekstra enerjiyle yeryüzüne geri dönebilirsiniz”  şeklinde konuştu.

Elon Musk, bir yandan konuştu bir yandan uyuşturucusunu içti

Canlı yayın esnasında uyuşturucu içmeye devam eden Elon Musk, canlı yayın esnasında onu kimlerin izleyeceğini hiç düşünmeden, çocuklara nasıl bir olumsuz örnek olduğunun farkında olmadan açıklamalarına devam etti. Elon Musk bir yandan uyuşturucusunu içmeye devam ederken öte yanan konuşmasına devam etti ve şunları söyledi, “Atmosfer ve okyanuslarla çılgın bir oyun oynuyoruz. Yeraltından çok miktarda karbon alıyoruz ve bunu atmosfere bırakıyoruz, bu çılgınlık. Bunu yapmamalıyız. Bu çok tehlikeli. Sürdürülebilir enerjiye geçişi hızlandırmalıyız. Demek istediğim, tuhaf olan şey, belli ki uzun vadede petrol tükenecek. Benim yapabileceğim ve yakabileceğimiz çok fazla enerji var. Uzun vadede sürdürülebilir bir enerji taşımacılığına ve enerji altyapısına sahip olmalıyız. Bunun son nokta olduğunu biliyoruz, bundan eminiz. Öyleyse neden bu yeraltı olayını, yeraltından trilyonlarca ton karbon aldığımızı, atmosfere ve okyanuslara saldığımızı görmüyoruz? Bu delice şey, insanlık tarihinin en aptal deneyidir. Bunu neden yapıyoruz, bu delilik.” 

 

PAYLAŞ