Bu sefer olmuş dedirten Galaxy Z Fold 2 tüm detaylarıyla karşınızda - Haberler - indir.com

Bu sefer olmuş dedirten Galaxy Z Fold 2 tüm detaylarıyla karşınızda

Tahmini Okuma Süresi : 3 ' 25 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-08-31 15:00:03
Editör : Görkem Günay
Kategori : Teknoloji

Daha önce ön gösterim yapılan ve tasarım detayları paylaşılan Galaxy Z Fold 2, yaşanan son sızıntı ile birlikte bütün özellikleri ve fiyatı ile birlikte karşımızda.

Ağustos ayının başlarında düzenlediği Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni ürünlerini duyuran Samsung, bu etkinlikte yeni katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 2'nin de ön gösterimini yapmıştı.

Samsung telefonumu bul çevrimdışı çalışacakSamsung telefonumu bul çevrimdışı çalışacak

Telefonun sadece ekran ve tasarım detaylarını paylaşan Güney Koreli teknoloji devi, fiyat ve teknik özellik kısmını ise 1 Eylül tarihinde yapacağı ikinci etkinliğe saklamıştı. Fakat yaşanan son sızıntılar ile birlikte telefonun özellikleri ve fiyatı da ortaya çıkmış oldu.

Eksikler giderilmiş

Bilindiği gibi mevcutta olan Galaxy Fold modeli içe doğru katlanabilen bir yapıda olduğu için dışında 4.6 inç büyüklüğünde, içinde ise 7.3 inç büyüklüğünde olmak üzere iki ekran ile bizleri karşılıyordu. Telefonun dışındaki ekran, günümüz ihtiyaçları için küçük ve dar bir yapıda olduğu için eleştiri oklarının hedefi olmaktan kurtulamadı. Fakat Galaxy Z Fold 2 ile işler değişiyor. 

Galaxy Fold'da olduğu gibi kitap benzeri bir katlama mekanizması ile birlikte gelen Galaxy Z Fold 2, iç ve dış olmak üzere iki ekrana sahip. Dışarıdaki ekran 6.2 inç büyüklüğündeyken, içeride yer alan ekran ise 7.7 inç büyüklüğünde. Yarım katlandığı zaman Galaxy Z Flip'teki gibi ikinci ekran olarak kullanabilen iç ekran, aynı anda üç uygulamayı birden gösterebiliyor.

Her iki ekran da köşeden köşeye ekran konseptine uygun bir şekilde tasarlanırken, öz çekim kamerası için birer delik bulunduruyor. Bu delik dışarıdaki ekranın orta kısmında yer alırken, içeride yer alan ekranda ise sağ üst tarafa konumlanmış durumda.

Merak edilen diğer bir konu ise ekranın üzerindeki koruyucu tabaka oluyor. Samsung daha önce düzenlemiş olduğu etkinlikte, aynı Galaxy Z Flip'te olduğu gibi Galaxy Z Fold 2'deki ekranın da ultra ince cam ile koruma altına aldığını açıklamıştı. 

Galaxy Z Fold 2 ile birlikte menteşe sistemi de yenilendi. Yapılan iyileştirmeler ile birlikte çok daha dayanıklı bir forma ulaşan yeni menteşe sistemi, içerisinde biriken toz ve artıkların ekrana zarar vermesini engellemek için, elastik liflerden oluşan bir süpürme mekanizmasını da içinde barındırıyor.

Galaxy Z Fold 2 özellikleri

 • İç ekran: 7.6 inç, 2208 x 1768 piksel çözünürlük, 120Hz tazeleme hızı 
 • Dış ekran: 6.2 inç, 2260 x 816 piksel çözünürlük, 60Hz tazeleme hızı 
 • Boyut ve ağırlık: 159,2 x 128,2 x 6,9 mm ~ 279 g
 • İşlemci: Snapdragon 865+
 • RAM: 12 GB LPDDR5
 • Depolama kapasitesi: 256 GB UFS 3.1
 • Arka kamera: 12MP (f/1.8) ana + 12MP (f/2.2) ultra geniş açılı + 12MP (f/2.4) telefoto kamera
 • Ön kamera: 10MP (f/2.2)
 • Batarya: 4500 mAh (25W kablolu, 11W kablosuz şarj desteği)
 • İşletim sistemi: Android 10 ~ One UI 2.5
 • Bağlantı seçenekleri: USB-C, Bluetooth 5.0, Wi-Fi 6, eSIM, 4G LTE, 5G
 • Diğer özellikler: Yüz tanıma, güç tuşuna entegre parmak izi tarayıcı, Dolby Atmos destekli stereo AKG hoparlör, ters kablosuz şarj
 • Renk seçenekleri: Mistik bronz ve mistik siyah

Fiyatı ne kadar olacak?

Daha önce yanlışlık sonucu Samsung'un İngiltere'de yer alan sayfasında ön siparişe açılan Galaxy Z Fold 2, 1799 sterlin (2400$) fiyat etiketiyle kendini göstermişti. 1 Eylül'de duyurulacak olan telefonun, 18 Eylül'den itibaren mağazalardaki yerini alması bekleniyor.PAYLAŞ