Boeing kendini imha eden telefon geliştirdi! - Haberler - indir.com

Boeing kendini imha eden telefon geliştirdi!

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 59 ''   Yayınlanma Zamanı : 2016-11-21 15:35:28
Editör : İsmail Emrah Demirayak
Kategori : Akıllı Telefonlar
Boing tarafından geliştirilen Black adlı akıllı telefon kendini imha modu özelliğiyle diğer telefonlardan oldukça farklı olarak karşımıza çıkıyor. Önemli dokümanların yanlış ellere geçmesi neredeyse imkansız hale geliyor.

Boeing firmasını daha çok uçaklarıyla tanıyor olmanız oldukça normal ancak şirket daha birçok alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Bunlardan birisi de şirketin Boeing Black adını verdiği akıllı telefonu. Öte yandan bu akıllı telefon diğerlerinden çok farklı bir özelliğe sahip. Bu muhteşem özelliği de kendini imha moduna sahip olması.

KENDİNİ İMHA EDEBİLEN BOEİNG BLACK AKILLI TELEFON TEST SÜRECİNDE

2014 yılından neredeyse günümüze kadar  tasarım sürecinde olduğu belirtilen Boeing Black akıllı telefon yüksek hassasiyete sahip verileri korumak amacıyla tüm dahili bileşenlerini yok edebiliyor. Görevimiz Tehlike filmlerinden çıkmışçasına bir özelliğe sahip olan ürünün şimdi de gerçek dünya testlerine başlanacağı ifade edildiği biliniyor.

Boeing Black Akıllı Telefon'un  üretim aşaması oldukça yakın!

NSA müdürü Michael Rogers'ın Boeing Black'i akıllı telefonu test edecek ilk kişilerden birisi olduğu açıklanmış durumda. Her gün üst yüksek seviyede gizliliğe sahip dokümanlarla uğraşan Rogers'ın, bu akıllı telefonun testleri için harika bir seçim olduğu herkes tarafından kabul edilmiş durumda bizce. Ek olarak Boeing Black için gerçek dünya testlerinin başlamış olması, aynı zamanda ürünün üretim aşamasına oldukça yakın olduğu anlamına da gelmesi merakla bekleyen kullanıcıları heyecanlandırıyor.

Yazılım yerine donanımsal olarak sunulan bu kendini yok etme modu sayesinde, hükümet yetkilileri hassas dokümanların yanlış ellere geçmesinin de önüne geçmiş olacak olması en önemli özelliği. Üründe çift SIM teknolojisinin de bulunduğunun altı çizilirken, telefon değiştirmek gerekmeden bu sayede hem hükümet hem de normal mobil operatör hatları arasında geçiş yapmak mümkün olacak.

 

PAYLAŞ