Bir Microsoft efsanesi daha tarih oluyor

Şirketten edindiğimiz bilgiler doğrultusunda 1991 yılından bu yana hayatımıza dahil olan Windows Media Player yerini filmler ve TV uygulamasına bırakacak.
Tahmini Okuma Süresi : 1 dk 20 sn   Eklenme Zamanı : 2018-03-06 15:40:33
Editör : Furkan Arıcan
Kategori : Uygulama

Yıllardır kullanılan büyük bir efsanenin fişini çekmek için hazırlanan ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, 27 yıldır hayatımızda olan Windows Media Player'i kaldırma kararı aldı. Şirketten edindiğimiz bilgiler doğrultusunda 1991 yılından bu yana hayatımıza dahil olan Windows Media Player yerini filmler ve TV uygulamasına bırakacak. Bilgisayarınızda yüklü olan Windows Media Player'da herhangi bir şey açmak istediğiniz zaman sistem sizi filmler ve TV uygulamasını önerecek. Şu an için iddia olan bu söylentiler karşısında ise şirket herhangi bir açıklamada bulunmadı. Microsoft'un Windows 10 ile beraberinde sunduğu filmler ve TV uygulamasında 4K video ayrıca 360 derece kamera desteği gibi pek çok özelliği içerisinde barındırıyor.

Geçtiğimiz yıl bir basın açıklaması yapan Microsoft herkesi çok şaşırtmıştı. Yapmış olduğu açıklamaya göre Microsoft yeni Windows 10 güncellemesi ile beraberinde 32 yıllık çizim ve grafik programı olan Paint'i kaldırma kararı almıştı. Fakat büyük bir tepki ile karşılaşan Microsoft geri adım atmak zorunda kalarak bu kararından geri dönmek zorunda kalmıştı. Microsoft ise şöyle bir yol izledi; MS Paint yeni güncelleme ile Windows'tan kaldırmıştı lakin Paint kullanıcıları ve kullanmak isteyenler istediği zaman Paint'i Windows mağazasından indirebiliyor. Şayet söylentiler doğru çıkarsa ve Microsoft Windows Media Player'i kaldırmak isterse nasıl tepkiler alacak hep birlikte göreceğiz.Daha Fazla Göster