Binance hisse satışlarına Tesla ile başladı - Haberler - indir.com

Binance hisse satışlarına Tesla ile başladı

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 39 ''   Yayınlanma Zamanı : 2021-04-12 20:03:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Kripto Para

Dünyanın en büyük kripto para borsalarının başında gelen Binance, bugün Elon Musk'ın otomotiv şirketi olan Tesla'nın hisseleri "token" olarak satışa sunuluyor. Fakat işlemler şu an için Türkiye'den kapalı gözüküyor. 

Dünyanın en büyük şirketlerinin hisselerini tıpkı kripto para alınıp satılsa ne olurdu sorusu akılları karıştırıyor. Özellikle de 2020 yılında hızlı bir şekilde yükselişe geçerek adeta rekor üzerine rekor kırmayı başaran otomotiv şirketi Tesla'nın hisseleri, artık kripto para borsası Binance üzerinden sayışa çıkacak. "Tokenized stock trading" ya da Türkçesi ile "tokenleştirilmiş hisse alım satımı" işlemleri daha önce Bittrex Global tarafından kullanıcılar için açıldı. Fakar son aylar içerisinde yaşanan yükselişle adından söz ettiren, dünyanın en değerli üçüncü kripto para birimi BNB'ye sahip olan Binance, bu işlemler ile beraber  ağını ciddi bir şekilde genişletiyor. 

Blockchain tabanlı telefon HTC EXODUS 1 - Binance Edition fiyatı ve özellikleriBlockchain tabanlı telefon HTC EXODUS 1 - Binance Edition fiyatı ve özellikleri

Binance, alım satımlarında komisyon uygulanmayacak

Geçtiğimiz aylar içerisinde Midas isimli bir girişimden söz edilmişti. Esasında bu durum global hisse piyasalarında atılan yeni adımların Türkiye'deki yansıması olarak değerlendiriliyor. Binance'in bu girişimi de global bağlamda atılan en somut adımlardan birisi olarak göstermek mümkündür. Tokenize edilmiş hisse senetleri için işlemler komisyonsuz bir şekilde yapılabilir. Binance ise bu işlemlerin global bağlamda yapılacak olan platformların başında gelir. 

Tesla hisse senetleriyle süreç başladı

Bugün içerisinde yayınlanan bir blog yazısında platform, sürecin Tesla hisseleri ile başlayacağını ve TSLA/BUSD üzerinden değişim yapılabileceğini belirtmişti. Binance'in Tesla hisseleri için alım satım işlemleri TSİ 16:35'te başladı. Konuyla ilgili olarak arılan adımın hisse piyasalarına yansıması ve diğer şirketlerin "tokenized stock trading" standardına yaklaşımları merak edilen konuların başında gelir. 

Binance Stock Tokens (Binance Tokenize Edilmiş Hisse Senedi) nedir? 

Platformun aktarmış olduğu bilgilere göre Binance Stock Tokens, bilindiği üzere sıradan hisse senetlerinin "tokenleştirilmiş" hali olarak özetlenebilir. Bu işlemlerden sonra her bir token, şirketlerin hisseleri tarafından desteklenebilir oluyor ve yine de her biri, hisse senetlerinin %100'de 1'lik payını temsil ediyor. Bu sayede ise Tesla tokenleri alım satımı yapılabiliyor ve bu tokene sahip olanlar ise aynı zamanda Tesla hizmetlerine yatırım yapmış oluyorlar. 

İşlemler şu an için Türkiye'ye kapalı 

Binance'in hisse alım satım işlemleri şu an için Türkiye ve Çin'e kapalı haldedir. İşlemler Türkiye'den Binance Global hesabı kullanan kişilere de henüz açılmadı. Konu ile ilgili olarak elde edilen bilgiler şu an için bu kadardır. Gelecek günlerde konu ile ilgili olarak daha detaylı bilgilerin elde edilmesi bekleniyor. 


Ünlü kripto para borsası Binance Türk Lirası kabul etmeye başladıÜnlü kripto para borsası Binance Türk Lirası kabul etmeye başladı
XRP işlemleri, Binance ve Ripple arasındaki yeni ortaklık söylentilerini arttırdıXRP işlemleri, Binance ve Ripple arasındaki yeni ortaklık söylentilerini arttırdı
Binance ve Akbank anlaştı!Binance ve Akbank anlaştı!

PAYLAŞ