Bill Gates Trakya'dan toprak mı aldı? - Haberler - indir.com

Bill Gates Trakya'dan toprak mı aldı?

Tahmini Okuma Süresi : 3 ' 13 ''   Yayınlanma Zamanı : 2021-04-26 09:01:02
Editör : Onur Köse
Kategori : Teknoloji

Özellikle son dönemlerde yaptığı yatırımlar ile adından bir hayli fazla söz ettiren ABD’li iş adamı Bill Gates’in Trakya’da 22 bin dönüm arazi satın aldığı iddia edildi. İddialara göre Gates’in ülkemizdeki toprak alımı 56 bin dönüm olmuş oldu. ABD’li girişim ve iş adamı Bill Gates, yine söylentiler ve komplo teorilerin odağındaki isim oldu. Yazar Arslan Bulut’a göre Gates, Edirne ve Kırklareli’nde 22 bin dönüm bir arazi satın aldı.

Bill Gates, Türkiye’den arazi satın aldı

Netflix'ten Bill Gates belgeseli geldiNetflix'ten Bill Gates belgeseli geldi

Arslan Bulut’un yaptığı açıklamalarda Tek paranın ilk hedefi, ulusal ekonomileri çökertmektir. Hiç çökmeyecek olan ekonomik değer topraktır! Dünya ekonomisi, korona virüs kullanılarak 'Büyük Sıfırlama'ya doğru götürülürken, Bill Gates'in bir taraftan aşı üreten kuruluşlara para yardımı yapması, diğer taraftan da ABD'nin ve dünyanın en büyük toprak ağası haline gelmesinin sebebi budur.

Türkiye Kanal İstanbul güzergahının iki tarafındaki toprak satışlarını konuşurken, Bill Gates'in, Edirne ve Kırklareli'nde 22 bin dönüm tarım arazisi satın aldığı bildirildi. Trakya 2000 Sitesi'nin haberine göre Gates'in Türkiye'de toplam 56 bin dönüm arazi aldığı öğrenildi.

Kastamonu gazetesi, "Başımıza Bill Gates kuşu kondu!" diye başlık attı!

Öyle ya devletin yerini Bill Gates alıyor! Türkiye'de ise gençler, tarikat eğitimiyle uyutuluyor.

Avusturya merkezli uluslararası petrol ve gaz şirketi OMV de Edirne ile Kırklareli'nde 6 bin dönüm tarım arazisi topladı.

Haberlere göre Trakya'da en çok tarım arazisi toplayan kişi ise Fıratpen'in sahibi iş adamı Nevzat Demir oldu. Demir'in geçtiğimiz yıllarda emlakçılar aracılığıyla Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli'nde en az 517 bin dönüm tarım arazisi aldığı belirtildi.

Yalnız bu haberlerde, toprak alımları, 'Edirne ve Kırklareli küresel ısınmada az etkilenecek yerler arasında gösteriliyor.' diye izah ediliyor.

Bill Gates'in Edirne ve Kırklareli'nden toprak almasının sebebi kurulması planlanan tek dünya devletinin merkezinin Kanal İstanbul ve etrafındaki topraklar olarak belirlenmesi olmasın? Zira her ne kadar iklim zirvesi yapsalar da küresel ısınma, şu an için bir varsayımdan hatta tasarımdan ibarettir. Bilimsel olarak doğrulanmış değildir. Yine Bill Gates öncülüğünde, küresel ısınmayı iki derece düşürmek için, atmosfere tebeşir tozu püskürtmek projesine 20 bin uçakla İsveç'te başlayacaklar ama bu konuda kimden izin aldıkları belli değildir. Kendilerini "God" yerine koyuyorlar! Türkçe "Tanrı" demedim, zira "Tanrı" kelimesinin kirletilmesine gönlüm razı gelmiyor!" ifadelerini kullandı.


Bill Gates, Microsoft'un yönetim kurulundan istifa ettiBill Gates, Microsoft'un yönetim kurulundan istifa etti
Pandemiyle mücadelede Mark Zuckerberg’den Bill Gates’in vakfına 25 milyon dolar bağışPandemiyle mücadelede Mark Zuckerberg’den Bill Gates’in vakfına 25 milyon dolar bağış

PAYLAŞ