Battlefield V'te yer alacak mikro ödemeler hakkında bilgi geldi

Bu yıl çıkması beklenen yeni Battlefield oyununun içerisinde bulunacak mikro ödemeler ve ganimet kutuları hakkında bilgi elde edildi.
Tahmini Okuma Süresi : 1 dk 22 sn   Eklenme Zamanı : 2018-03-05 10:00:00
Editör : Duygu Darılmaz
Kategori : Oyun

Battlefield, bu yılın Sonbahar aylarında oyun severlerin karşısına serinin yeni oyunuyla çıkmak için hazırlanıyor. Oyun tutkunlarının merakla beklediği yeni oyuna dair geçtiğimiz günlerde birkaç sızıntı haber çıkmıştı ve oyunun isminin Battlefield 5 olabileceği ortaya çıktı. Şimdilerde, video oyunları denildiğinde üzerinde en çok durulan noktalardan biri olan mikro ödemeler ve ganimet kutuları hakkında bir şeyler ortay çıktı. Son zamanlarda bu konu, video oyunları dünyasında fazlasıyla çalkantıya neden olmuştu. Battlefield 5'le ilgili yine bir sızıntı haber ve güvenilir bir kaynaktan elde edilen bilgilere göre, mikro ödemeler ve ganimet kutuları hakkında bir takım bilgiler elde edildi.

Battlefield'ın yeni oyununa dair daha öncesinde çıkan bilgilere göre, oyun Battlefield 5 adını taşıyacak ve 2. Dünya Savaşı temalı olacak. Güvenilir bir kaynaktan elde edilen bu bilgilerden sonra şimdi de mikro ödemeler ve ganimet kutularıyla ilgili olarak bir şeyler ortaya çıktı. Bu anlamda, Kotaku ekibinden Jason Schreier oyunun geliştirici ekibi ve piyasadaki farklı isimlerle konuşarak, bazı sonuçlara ulaştı. Mikro ödemeler ve ganimet kutularıyla ilgili öncesinde yaşanan olumsuz haberler nedeniyle, hiçbir oyun şirketi bu konunun gündeme gelmesini istemiyor. Buna Battlefield'ta imzası olan EA Games'te dahil. Fakat Jason Schreier tarafından elde edilen bilgilere göre, EA ve DICE, Battlefield 1oyunundaki mikro ödeme ve ganimet kutusu özelliğini, Battlefield 5'e taşımayı planlıyor. Oyunun geliştirici ve dağıtımcı ekibi, bu konuda oyun çıkana kadar değişiklik olabileceğini de söylüyor.Daha Fazla Göster