Bağımlısı Olacağınız içerik ve Haber Okuma Uygulamaları - Haberler - indir.com

Bağımlısı Olacağınız içerik ve Haber Okuma Uygulamaları

Tahmini Okuma Süresi : 10 ' 56 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-01-30 00:00:00
Editör : Zafer YILMAZKARA
Kategori : Uygulama

Günümüzdeki pek çok tüketim alışkanlığının değişmesinde önemli rol oynayan mobil teknolojilere örnek olabilecek basılı dergi, gazete ve kitapların yerini alan dijital alternatifler pek çok kullanıcı deneyiminin değişmesine öncülük eden etkenler arasındadır.

Akıllı telefon ve tabletler için geliştirilen uygulamaların basılı yayınlardan vazgeçemeyen kullanıcıların tüketim alışkanlıklarını değiştirdiği günümüzde mobil cihazlar üzerinden bu içerikleri okumak daha da eğlenceli bir hale gelmiş durumda. Dijital yayınları kullanıcıların görüntülemesi ve okuması için geliştirilen uygulamalar aynı zamanda kullanıcının pozisyonuna göre göz senkronizasyonu sağlayarak okuma kolaylığını yaşatmakla beraber okunan kitap hakkında da cihaz üzerinde küçük notlar alınmasına imkan tanımaktadır.

Ayrıca okuyuculara farklı avantajları da sunan bu uygulamalar sayesinde okunan sayfanın renginden tutunda yazı fontunu değiştirmeye ve hatta sayfa formunu kişiselleştirmeye kadar pek çok olanağı da beraberinde getiriyor.

İşte bu nedenlerden dolayı okuyucuların okuma alışkanlıklarını değiştirmek ve daha eğlenceli bir hale getirmek için geliştirilmiş olan ve sizi adeta bağımlısı yapacak Android ve iOS uygulamalarını, kısa bilgileri ile birlikte aşağıda bulabilirsiniz.

Kobo (Android)

Kobo App

Ön izleme, koleksiyon oluşturma ve kütüphane kişiselleştirmesi gibi özellikleri içerisinde bulabileceğiniz uygulama sayesinde daha fazla kitabı uygulama üzerinden bulabileceğiniz gibi kitapları ekranı yana kaydırma ile sürükleme özelliklerini kullanarak rahat bir şekilde okuyabilirsiniz. Ayrıca son yaptığınız aktiviteler, önerilen kitap yazıları ve arkadaşlarınızın paylaştığı metinleri de görüntüleyebilirsiniz.

Instapaper (Android / iOS)

Instapaper App

Cihazınızın internet bağlantısı olmadığı durumlarda bile iyileştirilmiş metinleri kullanıcılarına sunan uygulama sayesinde ayrıca 500 adet makaleyi saklayabileceğiniz gibi çevrimdışıyken bu makaleleri dilediğiniz her yerde okuyabilirsiniz. Ayarlanabilir yazı tipi, metin boyutu, satır aralığı ve kenar boşluklarını belirleme gibi kişiselleştirmeleri de bulabileceğiniz uygulamada gece okuma modu da bulunmaktadır.

Readability (Android / iOS)

Readability App

Web tabanlı okuma kolaylığı da sağlayabilen uygulama ile akıllı cihazınız üzerinden takip ettiğiniz haber sitelerini veya makaleleri kolaylıkla okuyabilirsiniz. Etiketleme özelliğine de sahip olan uygulama ayrıca etiketlenen yazılara göre okuma listesi filtrelemeye ve sizin için uygun olan haberler ile makaleleri bulmanızı da kolaylaştırmasının yanı sıra okunan içerikte bulunan yazı tiplerini, boyutlarını ve sayfa kenar boşluklarının kişiselleştirilmesine imkan tanımaktadır.

Pocket (Android / iOS)

Çeşitli dijital yayın organlarındaki köşe yazıları ile makale içeriklerini mobil cihazınıza taşıyan uygulama ayrıca imleme özelliğini size sunarak daha sonra kaldığınız yerden okumaya devam etmenizi de sağlamaktadır. Çevrimdışı olarak da kullanabileceğiniz uygulama ile yazıları doğrudan cihazınıza kayıt edebilir ya da makale, video veya yazı içeriklerini aratarak kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz içerikleri yine bu uygulama üzerinden sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

Nook (Android / iOS)

Nook App

Amerika'nın en büyük kitapçısı Barnes&Noble'ın resmi uygulaması sayesinde çevrim içi ya da çevrimdışı olarak Nook platformu üzerinden istediğiniz metinleri okuyabilirsiniz. Ayrıca yazı tipi, yazı stili ve metin vurgulama gibi özellikleri de bulabileceğiniz uygulama üzerinden 3 milyon ücretsiz dergi, kitap ve roman'a ulaşabilme imkanına sahip olabileceğiniz gibi en çok satan yazar, en çok satan kitap ve en çok satan dergiler gibi özel koleksiyonlara da erişebileceksiniz.

Readmill (Android / iOS)

Readmill App

Dijital okuma platformu Readmill'e ait olan bu uygulama sayesinde kitap okumaktan sonra derece zevk alacak ve okuduğunuz kitabı da arkadaşlarınız ile paylaşabileceksiniz. Pek çok alanda uzman yazarlarında makalelerine ulaşabilmenizi sağlayan uygulama ile ayrıca diğer okuyucuları takip edebilir ve paylaşımlara yorumlar yazabilirsiniz. Yazı stili ayarlama, sayfa düzenleme ve imleme özelliğini de yine bu uygulamada bulabilirsiniz.

Kindle (Android / iOS / Windows Phone)

Kindle AppEn iyi okuyucu olarak da tanımlanan bu uygulama ile Amazon hesabınızı senkronize ederek Kindle ile satın aldığınız kitaplara mobil cihazınız üzerinden ulaşabilir ve uygulama sayesinde kitaplarınızı rahatlıkla okuyabilirsiniz. Kaldığınız yerden daha sonra devam edebilmenizi sağlayacak olan imleme özelliğini de sunan uygulama ile cihazınızda 'koleksiyon' bölümü oluşturarak kitaplarınızı bu bölüm üzerinden direkt satın alabilirsiniz.

Feedly (Android / iOS)

Feedly App

Çapraz platform desteğine sahip ve RSS okuma deneyimini sizlere sunan uygulama ile takip etmek istediğiniz web siteleri, haber kaynakları ve blog gibi yayınlardaki içerikleri otomatik bir şekilde cihazınıza çekerek dijital dergi tadında okuyabilirsiniz. Ayrıca yemek tarifleri ve podcastleri de içeren uygulama ekrana dokunarak hızlı okuma deneyimini de sizlere yaşatabilmektedir.

Flipboard (Android / iOS)

Flipboard App

Sosyal ağlarda ya da web sitelerinde bulunan içerikleri dergi tadında sizlere sunan uygulama, metin tabanlı belirlediğiniz etiketleri baz alarak anlık metinleri sunabiliyor. Ayrıca New York Times, The New Yorker gibi küresel gazete ve dergileri de cihazınıza getirebiliyor. Kullanıcı hesabınız ile faydalanabileceğiniz uygulama ayrıca içerikleri sosyal ağlar üzerinde paylaşabilmenize de imkan tanımaktadır.

Goodreads (iOS)

Goodreads App

Okuyucuların toplandığı bir sosyal ağ olan ve 80 milyonun üzerinde kitaba erişim sağlayan uygulama kitaplar konusunda önerilere güvenmeyen kullanıcılar için geliştirilmiş. Uygulama üzerinden arkadaşlarınızın kitap tavsiyelerini alabileceğiniz gibi takip ettiğiniz kişilerin ilgi gösterdikleri kitapları da görebilirsiniz. Ayrıca uygulama sayesinde okuduğunuz kitaplarla okuyacağınız kitaplar için kendi kütüphanenizi oluşturabilirsiniz.

Oyster (iOS)

Oyster App

Sadece iOS sistemler için geliştirilmiş olan bu uygulama ile Oyster platformunda ücretli üye olarak 100 binden fazla kitap içeren kataloğa erişerek düşünce ve fikirlerinizi uygulamaya not ederek kayıt altına alabilirsiniz. Ayrıca uygulama ile sanal kütüphane oluşturarak Facebook ve Twitter üzerinde arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Outread (iOS)

Outread App

Hızlı bir okuyucu uygulaması olan Outread'de bulunan hareket işaretleyicisi özelliğini kullanarak metinleri göz ile takip edebilirsiniz. Okuma hızını artıran bu özelliğin yanı sıra hız ayarlaması, tema özelleştirme ve okuma stili için yazı boyutlarını ayarlayabilirsiniz. Ayrıca Instapaper ve Pocket gibi uygulamalar ile de entegre olabilen uygulamayı metin aktarmaları içinde kullanabilirsiniz.

Blinkist (iOS)

Blinkist App

Gözlerinizi eğitmek için kullanabileceğiniz bu uygulama sayesinde 15 dakikada istediğiniz herhangi bir kitap hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 250 kelimelik kısa metinlerden oluşan kitap anlatımlarında ayrıca kategoriler arasında hızlı geçişlerde yapabilirsiniz. Ayrıca uygulama belli başlıklar altında yayınlanmış olan bölümler aracılığıyla siyasetçilerin ve gazetecilerin konuşma metinlerini de sizlere sunmaktadır.

Paragraph Shorts (iOS)

Paragraph Shorts App

Sadece iOS cihazlara özel olarak hazırlanmış olan uygulama metin, ses ve videolu yayın yapan hizmetleri dergi tadında kullanıcılara sunuyor. Edebi eserler ile ilginç fotoğrafları bir arada bulabilmenizi sağlayan platform uygulama ile her hafta küresel yayın yapan dergilerin ve gazetelerin içeriklerini mobil cihazınız üzerinde okunmasına da imkan tanıyor.

'Bağımlısı olacağınız içerik ve haber uygulamaları' başlığı altında kısa bilgiler ışığında sizleri aydınlatmaya çalıştığımız uygulamaları sitemiz üzerinden mobil cihazınıza indirerek içerik ve haber okuma deneyiminizi eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.
İlgili uygulamalar

PAYLAŞ