Assassin's Creed Valhalla'nın yönetmeni Ubisoft'tan atıldı - Haberler - indir.com

Assassin's Creed Valhalla'nın yönetmeni Ubisoft'tan atıldı

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 20 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-08-16 15:00:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Teknoloji

Haziran ayının son günlerine doğru evlilik dışı ilişki iddiasıyla karşı karşıya kalan ve görevini bıraktığı dile getirilen Ashraf Ismail, devam eden soruşturma kapsamında Ubisoft'tan atıldı. Ubisoft, karar hakkında çalışanlarına bir duyuru gönderdi. Ubisoft'ta Assassin's Creed Valhalla ekibinin başında yer alan isim Ashraf Ismail, birkaç hafta öncesinde bir açıklamada bulunarak görevini bıraktığının bilgisini vermişti. Ismail, Ubisoft bünyesinden tamamen ayrılmamış, sadece Assassin's Creed Valhalla ekibindeki görevini bırakmıştı. Kendisi yaptığı açıklamada görevi bırakma nedeninin kişisel hayatındaki sorunlar olduğunu belirtmişti.

 Ashraf Ismail, bir takım nedenlerde ötürü ailesinin ve kendisinin hayatının parçalandığını dile getirdi. Ubisoft içinde farklı bir kadınla evlilik dışı ilişki iddialarıyla suçlanan Ashraf ısmail, bugün Ubisoft tarafından yapılan bir duyuruya göre artık Ubisoft'ta görev almayacak. Duyuruya göre Ashraf Ismail, Ubisoft'tan atıldı.

Ubisoft yeni Battle Royale oyununu duyurduUbisoft yeni Battle Royale oyununu duyurdu

Soruşturma sonuçlanınca şirketten gönderildi

Popüler oyun Assassin's Creed Valhalla'ın geliştiriciliğini yapan Ubisoft Montreal çalışanları, geçtiğimiz gün şirket tarafından yapılan bir duyuruyla karşı karşıya geldi. Ubisoft tarafından gönderilen bu duyuruda 'Harici bir firma tarafından yapılan soruşturmanın ardından Ashraf'ın Ubisoft'taki işine son verilmesi gerektiğine karar verildi.' ifadesi yer alıyordu. Bu yazın ilk haftalarında ise Ubisoft içinde başlayan cinsel taciz iddialarının ardından şirket, harici bir şirket soruşturması için görevlendirildi. Ashraf Ismail'in Ubisoft'tan atılmasına neden olan kanıt hakkındaysa Ubisoft, şu an için herhangi bir detay veremeyeceklerini söyledi ve soruşturmanın gizli olduğunun altı çizildi.

Korkunç iddialarla karşı karşıya kalan Ashraf Ismail, 2019 yılında Ubisoft bünyesine girdi. Ashraf, 2017 yılında çıkış yapan Assassin's Creed Origins'in de geliştirici ekibin başıydı. Fakat son kararla birlikte Ashraf Ismail, Ubisoft'tan atılan veya farklı yollarla şirketten çıkması sağlanan; aralarında üst düzey yöneticilerin de bulunduğu bir listedeki son isim oldu. Ubisoft, paylaştığı duyuru içinde soruşturma öncesi veya sırasında yalnızca yöneticinin ve soruşturmada yer alan kişilerin bilgi edindiklerini belirtti. Şirket, bir soruşturmanın işten çıkarılma ile sonuçlanması durumunda ilgili ekip ve departmanların karar hakkında bilgilendirileceğini de ekledi. Konuyla ilgili olarak elde edilen bilgiler şu an için bu kadar olup gelecek günlerde konu hakkında daha detaylı bilgi elde edilebilir. 


Serge Hascoet Ubisoft ile yollarını ayırdıSerge Hascoet Ubisoft ile yollarını ayırdı
Watch Dogs 2'u ücretsiz sunan Ubisoft'un sunucuları yoğunluğu kaldıramadıWatch Dogs 2'u ücretsiz sunan Ubisoft'un sunucuları yoğunluğu kaldıramadı
Ubisoft yeni nesil konsol oyunlarının fiyatları hakkında açıklama yaptıUbisoft yeni nesil konsol oyunlarının fiyatları hakkında açıklama yaptı

PAYLAŞ