Apple'ın hatalarına karşı cihazlarınızı nasıl koruyabilirsiniz?

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 9 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-02-11 10:20:02
Editör : Hakan Göçmez
Kategori : Soru-Cevap

Apple, bugüne kadar çoğu kez yayınladığı güncellemelerle güvenliği ve gizliliği tehlikeye sokan sürprizler sunarak kullanıcıların hatayla karşılaşmasına neden oldu. FaceTime ile başka bir kişinin cihazınızda dinlenmesini sağlayan bir hata gibi çok kritik hatalar Apple cihazlar için de geçerli olabileceğinden dolayı kullanıcıların dikkatli olması gerekiyor.  

macOS Mojave'de büyük güvenlik açığı; bütün parolalar tehlikede

Apple Rus kullanıcılarının verilerini Rusya'da saklıyor

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda belki de Apple cihazlarınızdaki güvenliğiniz ve gizliliğiniz üzerinde daha etkin bir kontrol sağlamanın zamanı gelmiş olabilir.

Güncellemeler için bir kez daha düşünün           

Güncellemenin yayınlandığı ilk gün, Apple’ın işletim sistemlerinin büyük sürümlerini yüklemekten vazgeçin.  Bu hiçbir zaman iOS'un en son ve en iyi sürümünü kullanılmasını içermediği gibi güncelleme için biraz daha beklemenizi gerektiriyor.

Apple beta kullanıcı olmayın

Beta kullanıcıları pek çok hata getirebilecek güncellemeler alacağından dolayı bu tip beta programlarından uzak kalmanız çok daha uygun olacaktır

Kullanmadığınız her şeyi kaldırın

Group FaceTime gibi kullanmadığınız farklı uygulama ve servisleri devre dışı bırakabilirsiniz. Bir sonraki hatanın sistemlerde nerede ortaya çıkacağını bilmek mümkün olmadığından dolayı bu riskleri minimuma indirmek çok daha uygun bir çözüm.

Apple'a dikkat edin

Eğer bu konuda oldukça istekliyseniz ve tüm detaylara erişmek istiyorsanız Apple + bug gibi bildirimler hazırlayarak Google’da çıkan tüm içerikleri öğrenebilirsiniz. Akıllı telefonunuzda yapacağınız bu değişiklikler Apple’ın hatalarına karşı size ciddi derecede güvenlik sağlanacaktır. 

Apple, çöken Mac ve iOS'lar için güncelleme getirdi