Apple Watch'da bildirimler nasıl sessize alınır? - Haberler - indir.com

Apple Watch'da bildirimler nasıl sessize alınır?

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 33 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-06-09 09:01:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Teknoloji

Kalabalık bir ortama girdiğinizde ya da sessizliğe ihtiyacınız olduğunda cep telefonunuzdan veya Apple Watch'unuz varsa ondan gelen bildirim sesleri sizi rahatsız edebilir. Bu gibi durumlara karşı akıllı cihazınızı sessize almakta fayda vardır. Daha önce girmiş olduğunuz bir toplantıda ya da farklı bir ortamda bulunduysanız, Apple Watch'unuz sizi sürekli olarak bildirimlerle rahatsız ediyorsanız bu duruma avucunuzla cihazınızın ekranını kapatarak son verebilirsiniz. Sadece bir hamleyle cihazınızı sessize alma işlemini nasıl yapacağınız hakkında yazımızdan faydalanabilirsiniz. 

Apple Watch'ta bildirimleri hızlı şekilde sessize almak

Apple Watch'unuz bildirimleri sessize almayı kolaylaştırma işlevi sunuyor ve bunu ayarlamanıza olanak tanıyor. Böylece bir uyarıyı sessize aldığınızda Watch'unuza bakmanıza bile gerek kalmadan saatinizi sessiz moda alabilirsiniz ve bu da bir uyarıyı hızlı bir şekilde susturmanızı sağlar.

Kayıp Apple Watch nasıl bulunur?Kayıp Apple Watch nasıl bulunur?
  • iPhone'unuzda "Saat" uygulamasını açın.
  • “Saatim” sekmesine dokunun.
  • “Ses ve Dokunuşlar” menü seçeneğine dokunun.
  • “Haptic Crown Dokunuşları” seçeneğini açık olarak değiştirin.

Menünün alt kısmında yer alan notta da belirtildiği üzere avucunuzla saatin yüzünü en az 3 saniye kadar kapalı tutarak Apple Watch'unuzdaki bir uyarıyı sessize alabilirsiniz. Sessiz özelliğinin etkinleştirildiğini onaylamak için Apple Watch'unuzdan bir dokunuş hissedeceksiniz. Çağrı alırken bunu yaparsanız saatin sesi kapatılır ancak ayarlarınızdan etkinleştirdiyseniz yine de titreşim almaya devam edersiniz. Mac'inizi, iOS aygıtınızı, Apple Watch'unuzu veya Apple TV'nizi daha iyi kullanmanıza yardımcı olabilecek daha fazla ipucu ve püf noktası için forum sayfamızı kullanın.


Apple Watch Series 6 ile kullanıcılarının sağlığını yakından takip edecekApple Watch Series 6 ile kullanıcılarının sağlığını yakından takip edecek
Apple Watch kalp hızı ölçme özelliğiyle bir hayat kurtardıApple Watch kalp hızı ölçme özelliğiyle bir hayat kurtardı
Apple, Apple Watch için tasarlanan yeni arayüzleri tanıttıApple, Apple Watch için tasarlanan yeni arayüzleri tanıttı

PAYLAŞ