Apple, Netflix'i Satın mı Alıyor? - Haberler - indir.com

Apple, Netflix'i Satın mı Alıyor?

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 42 ''   Yayınlanma Zamanı : 2017-05-09 14:30:00
Editör : Onur Köse
Kategori : Donanım

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bilgiye göre marka devi Apple'ın kasasında 250 milyar dolardan fazla nakit para bulundurduğu ortaya çıkmıştı. Şirketin bu parayı nasıl ve nerede değerlendireceği konusu ise oldukça merak konusu olmuştu. Ayrıca son dönemlerde Apple'ın çok büyük bir satın alım işi için hazırlandığının iddasıda ortaya atılmıştı. Şirketin satın alacağı şirket olarak Beats'in alınması gibi oldukça ses getirecek bir konu sızdırılmıştı. O sızıntının ardından şimdi Apple'ın hedefinde bulunan hangi şirket ve şirketlerin satın alınma ile alakalı oldukça önemli bir bilgi ortaya çıktı.

Bilindiği üzere piyasada bulunan köklü firmalar, geliştirilme aşamasında olan ancak büyük bir potansiyele sahip markaları satın alarak kendi hanelerinde yayın hayatlarına devam ettiriyorlar. Buna örnek olarak Facebook'un Instagram'ı, WhatsApp'ı gibi şirketleri satın almasını gösterebiliriz. Şimdi ise Apple'ın son günlerde film ve dizi içerikleri ile yakından ilgilenerek Apple TV geliştirilmelerine devam ettiği biliniyor. Apple TV deneyimini üst seviyelere çıkartma ve iTunes'u daha iyi bir servis haline getirmek isteyen Apple, bu tür içeriklerin arttırılması adına yeni çalışmalar içerisinde bulunuyor.

Yatırım şirketi olan Citi'nin ifade ettiğine göre Apple, dünyaca ünlü film ve dizi servisi olan Netflix'i satın alma işine girişeek. Şirketin hanesine eklemek istediği şirketler arasında başta bulunan Netflix, Apple'ın eğlence odaklı platformlara dahada önem vermesi adına olması bekleniyor. Diğer yandan Apple'ın hedefinde bulunan birçok firma bulunuyor. İddialara göre Netflix haricinde Apple'ın satın alma düşüncesinde olduğu Disney, Hulu, Activision Blizzard, Electronic Arts, Take-Two Interactive ve Tesla şirketleri bulunmakta. Bakalım Apple, Netflix mi yoksa başka bir şirketimi satın alacak göreceğiz.

PAYLAŞ