Apple, iPhone X'de Kronik Ekran Problemi Olduğunu Kabul Etti

Geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülen iPhone X'te, kullanıcılar bir takım ekran problemlerinden şikayet ediyorlardı. Apple, dokunmatik ekranda bir problem olduğunu kabul etti.
Tahmini Okuma Süresi : 1 dk 27 sn   Eklenme Zamanı : 2017-11-13 09:20:10
Editör : Duygu Darılmaz
Kategori : Teknoloji

Herkesin merakla beklediği Apple'ın geçtiğimi haftalarda teknoloji severlere sunduğu iPhone X, genel anlamda kullanıcılar tarafından beğenilmişti. Fakat iPhone X kullanıcılarının şikayet ettiği bir nokta vardı. iPhone X kullanıcıları, dokunmatik ekranın ortama göre tepki vermediğine yönelik şikayetlerde bulunmuşlardı. Cihazı ani ortam değişikliğine soktuğunuzda, tepkisiz kalma hatası ile karşılaşılabiliyor. Bununla alakalı forum sitelerinde yazanlar da oldu. Genel olarak iPhone X kullanıcılarının yaşadığı bu hataya dair, Apple'dan çok geç kalmadan açıklama geldi. Şirket, iPhone X'in ortam değişikliğinde dokunmatik ekranının tepki vermemesinin, yazılım hatası olduğunu kabul etti.

iPhone X cihazlarında, kullanıcılar bir ortamdan farklı bir ortama geçtikten sonra dokunmatik ekranın bir süre tepki vermemesi konusunda bir takım şikayetlerde bulunmuşlardı. Geçtiğimiz günlerde de, bir Reddit kullanıcısı olan  Darus214, kapalı bir ortamdan dışarıya çıktığı anda, iPhone X'in dokunmatiğini bir süre kullanamadığını dile getirmişti. Darus214, dokunmatiği kullanmak istediğinde, cihazın 2 ' 3 saniye gecikmeli işlediğini söyledi. Genel anlamda Darus214 haricinde de aynı sorundan şikayet eden iPhone X kullanıcıları bulunuyor. Apple, kullanıcılarını daha fazla bekletmeden konuya dair açıklama yaptı ve dokunmatikte bir hata olduğunu kabul etti. Fakat iyi olan haber, sorunun donanımsal değil yazılımsal olması. Yani gelecek olan bir güncelleme ile iPhone X kullanıcıları bu problemden kurtulabilecekler. Apple, kısa sürede gelecek olan yazılım güncellemesi ile bu soruna çözüm bulacaklarını söyledi.Daha Fazla Göster