Apple ile Microsoft arasındaki rekabet sözlü atışmaya dönüştü - Haberler - indir.com

Apple ile Microsoft arasındaki rekabet sözlü atışmaya dönüştü

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 29 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-07-23 18:01:02
Editör : Görkem Günay
Kategori : Teknoloji

Apple ile Microsoft arasındaki rekabet farklı bir noktaya geldi. Microsoft Başkanı Brad Smith, Apple’ın rekabet etmek adına kendi uygulama marketine koymuş olduğu kuralların haksız rekabete sebep olduğunu ve bunun rekabeti baltaladığını ifade etti.

Apple ile Microsoft arasındaki rekabet sözlü atışmaya dönüştü

1990'lı yıllar içerisinde rekabette tekelciliğe sebep olduğu iddiası ile mahkeme salonuna defalarca davet edilen Microsoft, Apple'ın rekabet konusunda kendisinden daha acımasız olduğunu düşünüyor. Bazı ABD'li milletvekilleri ile konuşma yapan Smith, bu konuyu yargıya taşımak istiyor.

Apple entegre dokunmatik katmanlı OLED ekran üzerinde çalışıyorApple entegre dokunmatik katmanlı OLED ekran üzerinde çalışıyor

61 yaşında olan Smith, görüşmüş olduğu ABD'li milletvekillerini Microsoft'un bu konuda 30 sene önce neler yaşadığını tartışmak için bir toplantıya davet etti. Ayrıca Smith'in milletvekilleri ile yapmış olduğu görüşmelerde Apple ile Microsoft arasındaki sorunları da anlattığı belirtildi.

Microsoft'un bir numaralı ismi olan Smith, 20 sene önce aralarındaki rekabeti baltaladığı sebebi ile suçlanan Microsoft'un dahi şimdiki Apple Store'dan daha iyi olduğunu düşünüyor. Kendisine göre Apple'ın uygulama marketi bir an önce incelenmeli.

Apple'a tekelci anlayışı desteklediği sebebi ile bir soruşturma açılmasını isteyen Microsoft, 1 aydır bu konu üzerinde çalışma yapıyor. Bunun dışında Apple'ın yanı sıra Amazon, Facebook ve Google üçlüsü de bu konu için ifade verecek.

Son olarak Avrupa Birliği ile Apple arasında da Apple Pay ve Apple App Store için bir sürtüşme yaşanıyor. Bu bağlamda AB’nin Apple’a bu iki uygulama yüzünden soruşturma açtığını belirtelim.PAYLAŞ