Apple Haritalar yeni özelliği ile daha ayrıntılı olacak! - Haberler - indir.com

Apple Haritalar yeni özelliği ile daha ayrıntılı olacak!

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 28 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-08-24 20:00:02
Editör : Görkem Günay
Kategori : Uygulama

Geçtiğimiz ay düzenlenen WWDC 2020 etkinliğinde Apple Haritalar uygulamasının birkaç ülkede daha ayrıntılı olacağı öğrenilmişti. Bu detaycı yenilikler LiDAR teknolojisine dayanıyor. Birleşik Krallık, İrlanda ve Kanada'da daha ayrıntılı harita deneyimi kullanıcılara sunuldu.

ABD için mevcut olan özellik yavaş yavaş dünyaya yayılıyor. Servisin kullanıma açıldığı bölgelerde yaşayan herkes bu özellikten şu an için faydalanamıyor.

Apple’ın piyasa değeri 2 trilyon doları geçti!Apple’ın piyasa değeri 2 trilyon doları geçti!

Apple Haritalar LiDAR ile daha detaylı olacak

Apple'ın LiDAR teknolojisine sahip kameralı araçları üç ülkede daha denemelere başladı. Araçların yeni teknoloji sayesinde daha detaylı çekim yapabiliyor olması navigasyon verilerine büyük fayda sağlıyor. LiDAR teknolojisinin kullanıldığı harita bölümlerinde detaylar son derece fazla.

WWDC 2020 etkinliğinde bu özelliğin 2021 yılın içinde yaygınlaşacağını öğrenmiştik. Apple elini çabuk tutarak bazı kullanıcılar için özelliği kullanıma sunmuş oldu.

Apple Haritalar'a en büyük rakip Google Haritalar. Fakat Apple Haritalar, sahip olduğu bu özellik ile en büyük rakibinin önüne geçmiş oldu. Söz konusu bu özellik sayesinde Apple Haritalar uygulaması daha ayrıntılı bir hal aldı. Gelen bu detaycı yenilikler kimi kullanıcılar için faydalı olsa da kimi kullanıcılar için bir olmasa olur olarak görünüyor.

Bu özellik ormanların boyutlarını daha iyi gösterdiği için biraz doğa havası almak isteyen kullanıcılar için oldukça yardımcı olacak. LiDAR teknolojisinin kullanım alanlarını yıllar geçtikçe daha iyi tecrübe edeceğiz.

 PAYLAŞ