Android'de Firefox Türkçe Sürümü Çıkıyor - Haberler - indir.com

Android'de Firefox Türkçe Sürümü Çıkıyor

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 27 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-01-30 00:00:00
Editör : Zafer YILMAZKARA
Kategori : Akıllı Telefonlar

Mozilla'dan Tristan Nitot, bir kongrede konuşma yapmak üzere geldiği İstanbul'da, Mozilla ve ürünleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Nitot, Android için Firefox'un Türkçe dil desteği üzerinde çalıştıklarını belirtti ve bu sürümün önümüzdeki sene başına yetişmesini planladıkları bilgisini verdi.

Netscape personeli olarak 1998 yılının başında Mozilla projesini kendi yerleşim yeri olan Avrupa'da duyurma görevini üstlenen Tristan Nitot, o tarihten bu yana, AOL/Netscape'de Avrupa için Gelişimci İlişkilerinden sorumlusu olarak görev aldı ve ardından 2003 yılında Mozilla Vakfı kurulduktan hemen sonra Mozilla Avrupa'yı oluşturdu. Avrupa'daki çeşitli Mozilla topluluklarının gelişimine yardım etti. Tristan şimdi Mozilla'nın Baş Destekçisi ve Mozilla'nın misyonunu tüm dünyada tanıtıyor.

Konuşmasında Web teknolojilerinin mevcut ve gelecekteki durumuna değinen Nitot, Firefox OS ile ilgili: ''Web masaüstünde kazandı ve biliyorum ki bunu mobilde de yapabiliriz. Firefox OS ile mobil Web'de devrim yapabiliriz.'' dedi.

HTML5 ile ilgili ise: ''HTML5'e gerçekten inanıyorum. Önümüzdeki yıllarda milyarlarca kullanıcı ilk kez online olurken, herkesin kullanabileceği, cazip bir akıllı telefon tecrübesi sunmak önemli olacak ve HTML 5 kullanıcılar kadar, yazılımcılar için de başarının anahtarı.'' diye ekledi.

Firefox Windows Sürümü Güncellendi

İnternetteki saldırı metotlarından biri olan XSS saldırılarına maruz kalma olasılığını önlemek amacıyla sürümü 16.0.2'ye yükseltildi. 

PAYLAŞ