Android TV'nin adı Google TV olarak mı değişiyor? - Haberler - indir.com

Android TV'nin adı Google TV olarak mı değişiyor?

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 13 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-07-25 22:15:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Donanım

Teknoloji dünyasının lider ismi Google, Android markasını sistematik olarak ürün ve hizmetlerden kaldırıyor. Konuyla ilgili olarak elde edilen bilgilere göre Android TV platformunun ismi artık Google TV olarak değişecek. Google şirketine yakın kaynaklardan aktarılan bilgilere göre şirket Android TV platformunun ismini Google TV olarak değiştirecek. Android, dünya çapında milyonlarca kişi için tanınmış bir marka olmasına rağmen şirket bu ismi sistematik olarak ürünlerinden kaldırma kararı ve ve bunu yavaş yavaş uyguluyor. 

Google daha önce Android markasının varlığını sürdüreceğini defalarca kez açıklamıştı. Dolayısı ile akıllı telefonların gelecekte de Android işletim sistemiyle çalışmaya devam edeceğini söylemek mümkün. Ancak arama devi ürün ve hizmetlerinde Android ismini kullanmayı bırakıyor.

Google Chrome güvenli olmayan sitelerde form doldurmanızı engelleyecekGoogle Chrome güvenli olmayan sitelerde form doldurmanızı engelleyecek

İsim değişikliği devam ediyor

İlk olarak Android Market uygulama mağazası Google Play Store olarak yeniden adlandırıldı. 2018'de Android Pay elektronik ödeme sistemi Google Pay'e dönüştü. Android Mesajlar uygulaması Mesajlar oldu.

Arama devi ayrıca giyilebilir cihazlar için geliştirdiği Android Wear işletim sisteminin de ismini değiştirdi. Bildiğiniz üzere platform şu an Wear OS olarak hayatına devam ediyor. Google'ın bir sonraki hamlesi de muhtemelen Android TV'yi Google TV'ye çevirmek olacak.


Google, 4,5 milyar dolarlık yatırımla Hindistan'ın Jio'suna katıldıGoogle, 4,5 milyar dolarlık yatırımla Hindistan'ın Jio'suna katıldı
Google Meet Gmail uygulamasına entegre olduGoogle Meet Gmail uygulamasına entegre oldu
Google işletme kaydı nasıl yapılır ?Google işletme kaydı nasıl yapılır ?