Amazon Yeni Genel Merkezlerinin Adresi Belli Oldu! - Haberler - indir.com

Amazon Yeni Genel Merkezlerinin Adresi Belli Oldu!

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 21 ''   Yayınlanma Zamanı : 2018-11-14 14:44:00
Editör : Emirkan Damar
Kategori : Teknoloji

Amazon’un yeni genel merkezler kuracağıhaberleri uzun zamandır gündemdeydi. Konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan Amazon yeni genel merkezleri için New York ve Virginia eyaletine bağlı olan Arlington ilçesini seçtiklerini açıkladı.

Yeni ofis milyar dolarlara mâl olacak

Seattle'da zaten bir genel merkeze sahip olan Amazon, New York ve Virginia'daki genel merkezlerinin de tamamlanması ile birlikte toplamda 3 genel merkeze sahip olacak. İki genel merkez için toplamda 5 milyar dolar harcanacağını da açıklayan dev firma, iki genel merkezde toplamda 50 bini aşkın kişinin çalışacağını da ekledi.

Razer Phone 2 Özellikleri Amazon'da GözüktüRazer Phone 2 Özellikleri Amazon'da Gözüktü

Açıklanan detaylara göre her iki genel merkez için de toplamda 2,5 milyar dolar harcanacak ve her merkezde 25 bini aşkın kişi çalışacak. Tennessee eyaletinin başkenti olan Nashville'de de 5 bin kişinin çalışacağı bir merkez kurulacağını da açıklayan Amazon, bu merkezden ulaşım ve tedarik zinciri gibi alanlar ile ilgili çalışmaların yönetileceğini de ekledi.

Amazon, resmen Türkiye'ye giriş yaptı!

New york şehrinde ve kuzey Virginia'da yeni genel merkezler kurmaktan heyecan duyduklarını belirten Amazon kurucusu ve CEO'su Jeff Bezos, bu iki konumun gelecek yıllarda yatırım yapmaya devam etmelerine yardımcı olabilecek birinci sınıf yeteneklere ulaşmalarını sağlayacaklarını da açıklamalar arasına ekledi.


Amazon'un işe alım yazılımı cinsiyetçilik yapıyor!Amazon'un işe alım yazılımı cinsiyetçilik yapıyor!
Amazon Avrupa’da Satış Yapacak. Peki, Türkiye'deki Firmalar İçin Şartlar Neler?Amazon Avrupa’da Satış Yapacak. Peki, Türkiye'deki Firmalar İçin Şartlar Neler?
Amazon Kindle Paperwhite artık suya dayanıklıAmazon Kindle Paperwhite artık suya dayanıklı

PAYLAŞ