Amazon hisseleri 3.000 doları aştı - Haberler - indir.com

Amazon hisseleri 3.000 doları aştı

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 56 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-07-08 14:01:03
Editör : Onur Köse
Kategori : Teknoloji

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi ve platformu olan Amazon’un hisseleri gün içerisinde rekor seviyeye ulaşmayı başardı. Dört gün içerisinde %12’den fazla değer kazanan Amazon hisseleri, şirketin kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos’un servetini ise yükseltmiş oldu. ABD merkezli e-ticaret ve bulut bilişim şirketi olan Amazon, koronavirüs salgınında güç kazanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 2600 dolar seviyelerini aşan şirketin hisseleri, gün içinden NASDAQ’ta 3000 doların üzerine çıkarak yeni bir rekor kırmış oldu. Dört günde %12’den fazla değer kazanan Amazon hisseleri, mart ayının en düşük seviyesine göre %80 oranında arttı. Gün içinde en yüksek olarak 3040 dolardan işlem gören hisseler ile beraber e-ticaret devinin piyasa değeri de 1.5 trilyon doları aşmış oldu.

Jeff Bezos, servetini artırmaya devam ediyor

Apple iOS'taki casusluk yapan uygulamaları ifşa ettiApple iOS'taki casusluk yapan uygulamaları ifşa etti

Hisseler tarafında yaşanan bu artış ile CEO Jeff Bezos’un servetine de yeni bir rekor kazandırmış oldu. Perşembe günü 55.5 milyon adet Amazon hissesine sahip olan CEO, kişisel servetine bir haftadan kısa süre içerisinde 6 milyar dolarlık net bir artış sağladı. Yatırımcılar, şirketin potansiyelini “olumlu” olarak nitelendirirken, Bezos ise sahip olduğu hisseler ile beraber şu anda 166.6+ milyar dolarlık kişisel bir servete sahip durumda. Küçük ve orta boyutlu işletmelerin farklı iş ürünlerini karşılaştırmasına izin veren bir şirket olan Compreisun’a göre dünyanın ilk trilyoneri yüksek ihtimalle Amazon’un kurucusu ve CEO’su olan Jeff Bezos olacak. Yapılan tahminlere göre ise Bezos’un 2026 yılına kadar trilyoner statüsüne erişmesi bekleniyor.

Piyasa değeri 1.5 tilyon doları aşan Amazon, bu seviye üzerinde yer alan Apple ve Microsoft gibi isimlerin arasında yer almayı başardı. Bir başka teknoloji devi olan Google’ın çatı şirketi olan Alphabet’in piyasa değeri ise geçtiğimiz günlerde 1 trilyon dolar seviyelerini aşmıştı. Bu dört teknoloji devi şuan için Facebook ile beraber 6.4 trilyon dolardan daha fazla toplam bir değere sahip durumda.


LinkedIn Apple cihazlardaki klavye girişini izinsiz kopyalamakla suçlamasıyla karşı karşıyaLinkedIn Apple cihazlardaki klavye girişini izinsiz kopyalamakla suçlamasıyla karşı karşıya
Google Facebook bilgilerini çalan 25 uygulamayı Play Store'dan kaldırdıGoogle Facebook bilgilerini çalan 25 uygulamayı Play Store'dan kaldırdı

PAYLAŞ