Akıllı saat dünyasında taşlar yerinden oynayacak: Google Pixel Watch geliyor - Haberler - indir.com

Akıllı saat dünyasında taşlar yerinden oynayacak: Google Pixel Watch geliyor

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 40 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-10-11 10:04:02
Editör : Görkem Günay
Kategori : Akıllı Telefonlar

Google, tanıtım aşamasında olduğu Pixel 4 ve Pixel 4 XL amiral gemisi akıllı telefonlarının yanında birde akıllı saat Pixel Watch'ın tanıtımını da yapacak.  Resmi olarak 15 Ekim'de tanıtılacak olan olan Google Pixel 4 XL, bilhassa yurt dışında fazlasıyla merak edilir durumda. Söylentilere göre tanıtımına sayılı günler kalan bu telefon modellerine, akıllı saat Pixel Watch eşlik edecek. 

Android tabanlı Wear OS işletim sistemi ile gelecek olan saat, şimdiden oldukça merak uyandırıyor. Tek bir markaya bağlı kalmayarak tüm Android işletim sistemli akıllı telefonlar ile uyumlu olacak olan akıllı saatin, tıpkı Apple Watch kadar gelişmiş bir donanıma sahip olacağı düşünülüyor. Ancak henüz teknolojik bir netlik kazanmadı. 

Google Pixel 4 tanıtım tarihi belli oldu!Google Pixel 4 tanıtım tarihi belli oldu!

Pixel 4 ve Pixel 4 XL'nin Sürprizi Kalmadı

Teknik olarak bakıldığı zaman her iki cihazda da Smooth Display adı verilen 5,7 inç Full HD+ ile 6,3 inç QHD+ 90 Hz ekran bulunuyor. Böylece cihazların kullanım esnasından oldukça akıcı bir deneyim sunacağını göstermiş oluyor. 2.800 mAh ve 3.700 mAh bataryalar ile geldiği bildirilen cihazlar, 64 GB ve 128 GB dahili depolama seçenekleri ile kullanıcıları memnun  etmeye çalışacak. 

Kameralar için ise Google'ın DSLR tarzı bir kamera aparatı geliştirdiği söylentiler arasında yerini almış durumda. Kutusundan güncel sürüm olan Android Q ile çıkacak olan Pixel 4 ailesi, 3,5 mm kulaklık girişinden mahrum bir şekilde geliyor. Arka kısmında 12 megapiksel+ 16 megapiksel telefon kamerası bulunan modeller, kamera yönünden oldukça iddialı. 

Bu iki modelin maalesef ülkemizde satışa sunulması beklenmiyor. Fakat akıllı saatin aracı isimler yardımı ile rahatça temin edilebileceği düşünülüyor. 


Google Pixelbook Go özellikleri netleşmeye başladıGoogle Pixelbook Go özellikleri netleşmeye başladı

PAYLAŞ