Acer Sürücüsüz Otomobilini Gün Yüzüne Çıkardı - Haberler - indir.com

Acer Sürücüsüz Otomobilini Gün Yüzüne Çıkardı

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 23 ''   Yayınlanma Zamanı : 2018-10-02 20:20:00
Editör : Ahmet Haşim Erdoğan
Kategori : Teknoloji

Tayvan Otomotiv Teknolojileri Zirvesi 2018 kapsamında Acer, otonom sürüş özelliğine sahip konsept aracının tanıtımını yaptı. Araç, Tayvan'ın en büyük otomobil üreticilerinden olan Yulon Group alt kuruluşları olan otomotiv elektronik teçhizat sağlayıcısı HAITEC ve otomobil markası Luxgen işbirliği ile hayata geçirildi.

Acer Sürücüsüz Otomobilini Gün Yüzüne Çıkardı

Acer Inc Value Lab Kıdemli Başkan Yardımcısı Edward Lin, konuyla ilgili olarak, "Otomotiv ve bilgi teknolojileri endüstrisi bir paradigma dönüşümü yaşıyor. Otomasyon, bağlanabilirlik, elektrikli araçlara dönüşüm ve servisleştirme eğilimi geleceğin önde gelen akımları arasında yer alıyor. Acer olarak akıllı ulaşım çağında elektronik biletleme, akıllı park, bağlantılı araçlar ve trafik öngörüsü alanlarında sağlam bir birikime sahibiz. Kendi kendini sürebilen otonom araçlar üzerinde Yulon Group ile birlikte çalışmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Yazılım, donanım ve servis alanındaki gücümüzle yapay zeka alanında geliştirdiğimiz yetenekler, Mobility as a Service (MaaS) vizyonumuzu hayata geçirmek adına bize büyük avantaj sunuyor." şeklinde açıklama yaptı.

Dünyanın En İnce Dizüstü Bilgisayarı Acer Tarafında TanıtıldıDünyanın En İnce Dizüstü Bilgisayarı Acer Tarafında Tanıtıldı

HAITEC 2. Ürün Mühendisliği Grubu Başkan Yardımcısı Jung-Kuei Chen konuya dair şunları söyledi, "Otonom sürüş otomotiv endüstrisinin gelecek eğilimleri arasında yer alıyor. Dünyanın dört bir yanındaki üreticiler 2. seviyeden 3. ve 4. seviye otonom sürüş seviyesine adım atıyor. Acer ile birlikte Tayvan’ın ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), IoV (Internet of Vehicles) ve otonom sürüş teknolojisine sahip ilk aracına imza attık. Acer’in yapay zeka ve bulut alanındaki deneyimiyle HAITEC’in geliştirdiği açık araç platformunu bir araya getiren bu araç, farklı endüstrilerin işbirliğiyle neler başarabileceğimizin güzel bir örneğini oluşturuyor"

Luxgen S3 elektrikli otomobil platformu üzerinde kurgulanmış 4. Seviye otonom sürüş özelliğine sahip araç, Acer'in çevresel algılama, karar verme ve kontrol özelliklerini barındırıyor. Acer'in kurguladığı sistem, gerçek zamanlı kinematik pozisyonlama, kameralar, MMW radarlar, ışıklı radarlar, IMU ve ultrasonik algılayıcılardan gelen bilgileri harmanlayan bir algoritmaya sahip. Sistem ayrıca derin öğrenme teknolojiyle yol üzerinde karşılaşılan objeleri tanımlayarak dinamik sürüş gerçekleştiriyor.

Acer'in otonom sürüş sistemi, dinamik sürüş sırasında kararları görüntü ile algılama, 3 boyutlu ışıklı radarla engelleri tespit edebilme, doğruluğu yüksek haritalar ve gerçek zamanlı pozisyonlamaya bağlı yapay zeka modelleri yardımıyla veriyor.


Acer Dünyanın En İnce Dizüstü Bilgisayarını TanıttıAcer Dünyanın En İnce Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı
Acer'dan dünyanın ilk Chrome OS Tableti: Chromebook Tab 10Acer'dan dünyanın ilk Chrome OS Tableti: Chromebook Tab 10
iOS için yepyeni bir macera oyunu Oddmar!iOS için yepyeni bir macera oyunu Oddmar!

PAYLAŞ