“AAAA” oyunlar hayatımıza girmeye başlayacak - Haberler - indir.com

“AAAA” oyunlar hayatımıza girmeye başlayacak

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 27 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-09-10 22:30:02
Editör : Görkem Günay
Kategori : Teknoloji

Helen 3A olarak tabir edilen AAA oyunları doğru düzgün oynamamış insanlar varken AAAA oyunlara hazır olur. Büyük oyun yayıncıları, oyunlarını yıllardır AAA adı altında lanse ettiler. Fakat son zamanlarda AAAA terimi de literatüre girmiş durumda. 

Yakın gelecekte bazı oyunlar, AAAA sınıfına ait olabilir. Buna şimdilik Beyond Good, Evil 2 ve Skull & Bones gibi oyunlar dahil.

Microsoft, yeni stüdyosu The Initiative’in AAAA oyunları geliştirmesi için özel olarak tasarlandığını ifade ediyor. Ubisoft bu sözylemi çoktan kullanmaya başladı bile. Bunun kanıtı,  özellikle AAAA projelerine atıfta bulunan birkaç Ubisoft geliştiricisinin LinkedIn sayfalarından geliyor.

Into The Breach, Epic Games mağazasında ücretsizInto The Breach, Epic Games mağazasında ücretsiz

Bunlardan ilki, uzun süredir geliştirilmekte olan projeyi yeni nesil AAAA açık evren oyunu olarak tanımlayan Beyond Good ve Evil 2 teknik sanat yönetmeni Cyril Masquilliere’ye ait.

Skull & Bones kıdemli yapımcısı Francois Logeais de oyununu AAAA olarak tanımlıyor.

Ayrıca Ubisoft Berlin ve Ubisoft Bordeaux’da geliştirilmekte olan ve belirtilmemiş AAAA oyunları da mevcut.

Görünüşe göre oyunlarda "AAAA" isimlendirilmesi yavaş yavaş hayatımıza giriyor. Fakat bu oyunların diğer oyunlardan farkı ne? Diğer yandan bu AAAA olarak adlandırılan yeni nesil oyunlar için daha fazla ücret talep etmek için bir pazarlama stratejisi olabilir mi?

Söylendiği gibi, Beyond Good ve Evil 2 gibi Ubisoft oyunlarına ek olarak Microsoft’un Forza Motorsport 5’i ve The Initiative oyunları da dahil olmak üzere bazı oyunları AAAA etiketiyle göreceğiz. Başka oyun yayıncıları da zamanla bu furyaya dahil olabilir.PAYLAŞ