2019'da Apple'ın iCloud'u daha iyi hale getirebileceği 4 seçenek - Haberler - indir.com

2019'da Apple'ın iCloud'u daha iyi hale getirebileceği 4 seçenek

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 52 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-03-10 18:46:02
Editör : Hakan Göçmez
Kategori : Liste

Milyonlarca kullanıcısı olmasına karşın hala pek çok yönden eksiği bulunan ve iyileştirmeler istenen iCloud için 2019'da Apple'ın yapabileceği 4 yeni hamleyi sizler için derledik.

Apple bulut depolama sistemi olarak kendi servisi olan iCloud ile bu alanda ciddi bir başarı elde etmiş olsa da hala piyasada Dropbox ve Google gibi ciddi rakipleri bulunuyor. Bu rakiplere karşı üstünlük kurmak ve zirvede kalabilmek adına yapılan iCloud uygulamasının geliştirilmesi adına ise pek çok farklı seçenek var. Özellikle forumlarda tartışılan pek çok konuda yaptığımız derleme ile Apple’ın iCloud’u kusursuz hale getirebilmek adına 5 seçeneği şöyle;

Paris Hilton: iCloud'a güvenmeyin!Paris Hilton: iCloud'a güvenmeyin!

1. Daha iyi depolama fiyatlandırma planları

Apple'ın gözden geçirmesi gerektiği en önemli konu depolama fiyatları. Herkes 5 GB ücretsiz depolama alanına sahip olsa da cihazdaki fotoğrafların ya da yoğun içeriklerin yüklenmesi halinde bu ücretsiz depolama alanı kısa süre içerisinde tükenebiliyor. Bu nedenle Apple tarafından daha iyi bir plan ve fiyatlandırma yapısının sunulması kullanıcıları sevindirecek. Aynı zamanda kullanıcı sayısını artırarak ücretli kullanıcıların da Apple’a dahil olmasını sağlayacaktır.

2. İCloud Drive için daha iyi bir web ara yüzü

Diğer alternatiflere bakıldığında web ara yüzü konusunda Apple'ın biraz geride kaldığı görülüyor. Bir web tarayıcısında iCloud.com üzerinden erişilen iCloud Drive’da masaüstünüzden alışkın olduğumuz liste görünümü desteklenmiyor. Bu tip etkenler nedeniyle daha iyi bir web ara yüzü ve kişiselleştirmeye daha fazla izin verilmesi iCloud servisini daha iyi kılacak.

3. iCloud Android desteği

Dropbox gibi rakiplerin tersine, Apple iCloud Drive için bir Android uygulaması yapmaktan kaçınıyor. Apple tarafından bu yönde yapılacak bir hamle Android kullanıcılarını iOS dünyasına daha kolay çekebilir.

4. Daha Güçlü Bir Dosya Uygulaması

iPhone ve iPad kullanıcıları, iOS 12'deki Dosyalar uygulaması aracılığıyla iCloud Drive'a erişiyor. Ancak Dropbox’ta çevrimdışı destek ve tarayıcı işlevi var. Dosyalar uygulamasının iCloud için bu tip yetenekler kazanması, verimliliği daha da arttıracaktır.

Şu anda kullanıcıların memnuniyetini kazanmış olmasına karşın yapılacak yenilikler iCloud’un performansını ve verimliliğini arttıracak olması Apple'ın bu alanda daha fazla kazanmasını sağlayacak. Kullanıcıların beklentileri de bu dört önemli odak noktası üzerine yoğunlaşmış durumda. 

Apple iCloud İçin Takma Ad Özelliği Geldi 


İlgili uygulamalar
iCloud yedekleme nası yapılır?iCloud yedekleme nası yapılır?
Apple iCloud İçin Takma Ad Özelliği GeldiApple iCloud İçin Takma Ad Özelliği Geldi
Apple ve Microsoft, iCloud sorunu için işbirliği yapıyor!Apple ve Microsoft, iCloud sorunu için işbirliği yapıyor!

PAYLAŞ