Windows 10 Nasıl Kurulur?

Bugün pek çok kullanıcı bilgisayarlarına Windows 10'u otomatik olarak yükledi ancak bazı kullanıcılar bu işlemi yapamadıklarından şikayetçi. Peki; Windows 10 otomatik olarak yüklenmediyse, ne yapacağız? Cevap için hazırladığımız videoyu izlemelisiniz.
Tahmini Okuma Süresi : 1 dk 8 sn   Eklenme Zamanı : 2015-07-29 17:31:01
Editör : Zafer YILMAZKARA
Kategori : Teknoloji

Bugün pek çok kullanıcı bilgisayarlarına Windows 10'u otomatik olarak yükledi ancak bazı kullanıcılar Windows 10 ön yükleme dosyalarını indirdikleri halde bu işlemi yapamadıklarından şikayetçi. Peki; Windows 10 otomatik olarak yüklenmediyse, ne yapacağız?

Sizler için Windows 10 Nasıl Yüklenir? başlıklı bir video hazırladık ancak videoda anlattıklarımızı bir de yazıya dökelim;

İlk adımda Denetim Masası > Windows Update bölümünden güncelleme denetlemesi yapın. Bu işlem sonucunda hala Windows 10 güncellemesini göremiyorsanız hemen 2. adıma geçin.

Burada bilgisayarınızın C sürücüsüne girerek C:WindowsSoftwareDistributionDownload klasöründe yer alan herşeyi silin. Sonrasında da cmd.exe yani komut istemi'ni yönetici olarak çalıştırın ve komut istemi penceresine wuauclt.exe /updatenow komutunu yazarak Enter tuşuna basın.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra Windows 10 güncellemesi inmeye başlayacak. İndirme hareketini ise yine Denetim Masası > Windows Update bölümünden görebilir ve indirme bittikten sonra kurulum işlemini yapabilirsiniz.


Windows 10 Kurulumu Nasıl Yapılır


Daha Fazla Göster