YouTube Türkiye'de temsilci bulunduracak - Haberler - indir.com

YouTube Türkiye'de temsilci bulunduracak

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 12 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-12-16 18:45:00
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Teknoloji

Geçtiğimiz aylarda kanun haline gelen sosyal medya kuralları bir kaç dev şirketin ceza yemesine sebep olmuştu. Bunun üzerine YouTube, Türkiye'de yerel bir tüzel kişi temsilcisi atama sürecini başlatma kararı aldığını açıkladı. Konu hakkında dev şirket YouTube tarafından yapılan açıklamada şirketin, şeffaflığı, ifade özgürlüğü ve bunun yanı sıra bilgi erişimine bağlılığı korunurken, faaliyet gösterilen ülkelerdeki yerel yasa ve düzenlemelere uymak adına her zaman özenli bir şekilde hareket edildiği açıklandı.

Kısa bir süre önce düzenlenen 5651 sayılı kanunla (İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun) sosyal medya platformları için getirilen bu yeni kuralların son bir kaç aydır bütün yönleri ile beraber incelendiği ifade edildi. Bunun yanı sıra açıklamada; "Youtube'un Türkiye'deki içerik üreticileri ve kullanıcılar için ne kadar önemli olduğunu biliyor, her gün on binlerce içerik üreticisinin Youtube'da yarattığı çok sesli özgün dünyayı ilgiyle takip ediyoruz. Bunun bilinciyle ve ilkelerimize bağlı kalarak Youtube için yerel bir tüzel kişi temsilci atama sürecini başlatma kararı aldık. Türkiye’deki yetkililerle de paylaştığımız bu kararı almış olmaktan memnuniyet duyuyoruz." ifadelerine yer verildi. 

2020 yılının en popüler YouTube içerikleri açıklandı2020 yılının en popüler YouTube içerikleri açıklandıYouTube izlenme sayıları nasıl hesaplanır?YouTube izlenme sayıları nasıl hesaplanır?
YouTube siber zorbalığın önüne geçmeye çalışıyorYouTube siber zorbalığın önüne geçmeye çalışıyor
YouTube canlı yayına HDR özelliği ekliyorYouTube canlı yayına HDR özelliği ekliyor

PAYLAŞ