Xiaomi Ekrana Gömülü Ön Kamera Patentini Aldı - Haberler - indir.com

Xiaomi Ekrana Gömülü Ön Kamera Patentini Aldı

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 22 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-12-10 22:59:02
Editör : Ayça Yurttaarslan
Kategori : Akıllı Telefonlar

Akıllı telefon pazarındaki gücünü arttırmaya devam eden Xiaomi’nin ilerleyen günlerde piyasaya yeni çıkaracağı Mi Mix 4 için yeni patent başvurusunda bulunduğu ortaya çıkı. Yayınlanan patent görsellerine göre Çin merkezli şirket ekrana gömülü ön kamera teknolojisi üzerine çalışıyor! 

Günümüzde mobil pazarında dünyanın en büyük üreticilerinden biri olmayı başaran Xiaomi, 2020 senesinde piyasaya süreceği yeni amiral gemisi olan Mi Mix 4 için yeni fikirlerini ortaya koymaya başladı. Alanında ki ilkleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Xiaomi söz konusu teknolojiyi entegre edebilirse akıllı telefon üretiminde yeni bir devrin başlangıcına imza atacak gibi duruyor. Bildiğiniz üzere daha önce teknik özellikleriyle ilgili pek çok sızıntıyla gündeme gelen Mi Mix 4’ün Qualcomm’un yeni yonga seti olan Snapdragon 865 işlemcisinden güç alması bekleniyor. Kamera tarafında yine oldukça iddialı olan Xiaomi’nin Mi Mix 4’te Samsung’un 108 Megapiksel çözünürlüğe sahip olan ISOCELL sensörünü kullanması beklentiler arasındayken cihazın 4.500 batarya kapasitesine ve 45 W hızlı şarj desteğine sahip olacağı biliniyor. 

Xiaomi ve Redmi arasındaki 6 önemli farkXiaomi ve Redmi arasındaki 6 önemli fark

Xiaomi Mi Mix 4 ezber bozacak mı? 

Yeni telefonuyla kullanıcılarına hem tasarım, hem de donanım açısından üstün bir deneyim sunmak isteyen Xiaomi’nin Mi Mix 4 için yeni bir patent başvurusunda bulunduğu iddia ediliyor. “Display Structure and Electronic Equitment ( Ekran Yapısı ve Elektronik Ekipman) ismini taşıyan patent doyası, kullanıcıları bekleyen yeni ekranın altına gizlenmiş ön kamera tasarımını işaret ediyor. 

DxOMark, 2019'un en iyi kamerasına sahip telefonlarını paylaştı

Bağımsız olarak kontrol edilebilme özelliğine sahip olan bu kameranın birden fazla piksel içerdiği ve içeri giren ışığı dengeleme teknolojisine sahip olduğu iddia ediliyor. Akıllı telefon pazarında rekabetin iyice tavan yaptığı bu dönemler Xiaomi bu teknoloji Mi Mix 4’e entegre edebilirse, kullanıcılarına tam ekran deneyimi sunarak rakiplerini geride bırakabilir. 

Tabi bu teknoloji üzerinde çalışan tek şirketin Xiaomi olmadığını hatırlatmakta da fayda var. Geçtiğimiz Haziran ayında Xiaomi’nin ekrana gömülü kamera teknolojisi üzerine video yayınlamasından önce OPPO’nun da benzer bir teknoloji üzerinde çalıştığı bir video ortaya çıkmıştı. Xiaomi içim Mi 9’la gelmesi beklenen ancak yetirilemeyen bu teknolojinin Mi Mix 4’e entegre edilmesi bekleniyor. Şirketin ekrana gölümü kamera teknolojisinde nasıl bir yol katedeceğini ilerleyen zamanlarda birlikte göreceğiz. 

 


Xiaomi Redmi K30 Pro çıkış tarihi açıklandıXiaomi Redmi K30 Pro çıkış tarihi açıklandı
Türkiye’de satışa çıkan Xiaomi Mi Note 10'un fiyatı ne kadar?Türkiye’de satışa çıkan Xiaomi Mi Note 10'un fiyatı ne kadar?

PAYLAŞ