WhatsApp'ın arama bekletme özelliği Android'e geldi - Haberler - indir.com

WhatsApp'ın arama bekletme özelliği Android'e geldi

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 42 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-12-09 16:59:02
Editör : Ayça Yurttaarslan
Kategori : Donanım

Bildiğiniz üzere bir süre önce WhatsApp iOS kullanıcılarına arama bekletme özelliği sunmuştu. Uzun süredir Android sürümü içinde beklenen güncelleme nihayet yayınlandı. Artık Android kullanıcıları WhatsApp’tan görüşme yaparken bir arama geldiğinde WhatsApp görüşmelerini bekletebilecekler. 

Android kullanıcıları bu güncelleme öncesine kadar yeni gelen çağrılar için aramanın bekletildiğini gösteren bildirimi görüntüleyemiyordu. Ancak arayan taraf, karşı tarafın başka bir görüşmede olduğunu bilebiliyordu. İlk olarak iOS cihazlarda yayınlanan güncelleme yeni 2.19.357 güncellemesi ile birlikte Andorid cihazlara geldi. 

WhatsApp kullanıclarının bilmesi gereken eşsiz özelliğiWhatsApp kullanıclarının bilmesi gereken eşsiz özelliği

Android sürümü yeni WhatsApp özelliklerine kavuştu! 

Bunun yanı sıra yeni güncellemeyle artık Android kullanıcıları daha iyi gizlilik ayarlarına sahip olacak. Bir süre önce iOS cihazlar için yayınlanan sohbet grupları güncellemesi, yeni sürümle birlikte Android kullanıcıları içinde yararlandı. Bu sayede artık Andorid kullanıcıları kendilerini kimlerin WhatsApp sohbet gruplarına ekleyebileceğini belirleyebilecekler. Ayrıca daha sıkı gizlilik önlemi almak isteyen kullanıcılar artık uygulama açılışını parmak iziyle de gerçekleştirebilirler. Söz konusu özellikler yeni olmasa da, WhatsApp’ın özelliklerini Android içinde yayınlaması nihayet söz konusu güncellemelerin daha fazla kullanıcıya ulaşmaya başladığını gözler önüne seriyor. 

WhatsApp'tan Bomba Gibi Güncellemeler Geldi

Bunlara ek olarak WhatsApp 2.19.357 güncellemesiyle birlikte bazı telefonlarda neden olduğu hızlı pil tüketimi sorununa da çözüm getirdi. Bildiğiniz üzere OnePlus ve Xiaomi kullanıcıları WhatsApp’ın pillerini ciddi ölçüde harcadığından şikayetçiydi. Bu soruna çözüm sunan WhatsApp’ın uzun bir süredir merakla beklenen “Karanlık Mod” güncellemesini de yakında kullanıcılara sunacağı söyleniyor.   


Google Fotoğraflar'a WhatsApp özelliği geldiGoogle Fotoğraflar'a WhatsApp özelliği geldi
WhatsApp toplu mesajlaşma bugün itibariyle yasaklanıyorWhatsApp toplu mesajlaşma bugün itibariyle yasaklanıyor

PAYLAŞ