WhatsApp toplu mesajlaşma bugün itibariyle yasaklanıyor - Haberler - indir.com

WhatsApp toplu mesajlaşma bugün itibariyle yasaklanıyor

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 48 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-12-06 10:00:02
Editör : Görkem Günay
Kategori : Uygulama

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp üzerinden gönderilen toplu mesajlara 7 Aralık 2019 tarihi itibari ile veda ediliyor. Popüler mesajlaşma uygulaması, paylaştığı bilgilendirme yazısı ile toplu mesajlara artık için verilmeyeceğini kullanıcılara duyurdu.

WhatsApp kullanıcı odaklı olarak yeni bir değişikliğe imza atmak için zaman tutuyor. WhatsApp üzerinden gönderilen toplu mesaj özelliğinin amaç dışı kullanımı sebebiyle şikayetlerini belirten kullanıcılar artık bu sıkıntıdan kurtulacak. WhatsApp, reklam şirketleri ve firmalar gibi kuruluşların toplu mesajlarla kullanıcıları rahatsız etmesine engel olmak için bu özelliğe engel getiriyor. 

WhatsApp kullanıclarının bilmesi gereken eşsiz özelliğiWhatsApp kullanıclarının bilmesi gereken eşsiz özelliği

WhatsApp toplu mesaj engeli bilgilendirmesinde şu ifadelere yer verdi:

Bu, bütünsel bir yaklaşım gerektiren bir sorundur ve WhatsApp, otomatik veya toplu mesajlaşma veya kişisel olmayan kullanım gibi Hizmet Şartlarımızı ihlal eden suistimali önlemek için elindeki kaynakları kullanma (yasal işlem dahil) kullanmayı taahhüt eder. Bu nedenle, teknolojik yaptırıma ek olarak, bu tür bir istismarın platformdaki kanıtlarına bağladığımız bireylere veya şirketlere karşı yasal işlem yapıyoruz.

 Yasal İşlemlerde Bulunulacak

Yapılan bu açıklamaya ek olarak; "Ek olarak, 7 Aralık 2019'da başlayarak, WhatsApp, otomatik veya toplu mesajlaşma veya kişisel olmayan kullanım gibi, Hizmet Şartlarımızı ihlal eden veya istismarda bulunanlara, otomatik veya toplu mesajlaşma gibi ihlallerde bulunduğunu belirlediklerine karşı yasal işlemlerde bulunacaktır. WhatsApp, bu gibi durumlarda yasal işlem yapmaya devam etme hakkını saklı tutar.

Örneğin, platform dışı bilgiler, şirketlerden WhatsApp'ı Şartlarımızı ihlal eden şekillerde kullanma yetkileri hakkındaki hak iddialarını içerir. Bu yazı, kötüye kullanım kanıtı olan şirketlere karşı, kötüye kullanım 7 Aralık 2019'un ötesinde de devam ederse veya bu şirketler söz konusu tarihten önce başka platformda kötüye bağlantısı kanıtlanırsa, yasal işlemlerde bulunacağımızı bildirir." açıklamasında bulunuldu.


Google Fotoğraflar'a WhatsApp özelliği geldiGoogle Fotoğraflar'a WhatsApp özelliği geldi

PAYLAŞ