TikTok’tan Aile Eşlemesi Modu - Haberler - indir.com

TikTok’tan Aile Eşlemesi Modu

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 28 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-04-16 17:16:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Teknoloji

Lider kısa video platformu TikTok, kullanıcılarına güvenli bir ortam sağlamak için yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Aile eşleşme modu adı altında çeşitli özellikleri bir araya getiren TikTok, ebeveynlere daha verimli bir denetim alanı sunuyor. Şöyle ki yeni özellik sayesinde TikTok, ebeveynlere çocuklarının uygulamayı nasıl kullandığını gözlemlemeleri ve kontrol etmeleri için yeni seçenekleri sunuyor. 

COVID-19 salgınının dünyayı etkisi altına alması ile insanlar evlerine kapanmak zorunda kaldı. Bu nedenle insanlar can sıkıntılarını gidermek amacıyla TikTok gibi çevrimiçi platformlarda daha çok vakit geçiriyorlar. İçinde bulunduğunuz bu durum, aileleri dijital ortamda birlikte zaman harcamalarına yönlendiriyor ve daha güvenli bir deneyim yaşamaya odaklanmalarını sağlıyor. TikTok, zaman zaman güvenlik ile ilgili sorunlarla gündeme geliyordu. Fakat geliştirici şirket bu iddiaları geride bırakmak adına hızla çalışmalarına devam ediyor ve yeni özellikleri platforma eklemekten geri kalmıyor. Kullanıcıların dijital okuryazarlık konusunda bilinçlenmeleri için çalışan TikTok; Aile Eşlemesi Moduyla ebeveynlere, çevrimiçi güvenlik ve dijital okuryazarlık konusunda eğitim verme ve gençlerin çevrimiçi deneyimlerine rehberlik etmelerine olanak sağlıyor.

TikTok'da tehlikeli bir hal alan TikTok'da tehlikeli bir hal alan "Kafatası kırıcı" challenge yasaklandı!

TikTok'a getirilen yenilikler

Ekran Zaman Yönetimi

Kullanıcının TikTok'ta ne kadar süre geçirebileceği belirlenebiliyor. Ebeveynler şifre korumalı bu özellikle 40, 60, 90 veya 120 dakikalık zaman sınırlarını seçerek çocuklarının uygulamaya ne kadar zaman harcayacaklarına karar verebiliyor. TikTok; bu özelliği daha daha ilgi çekici hale getirmek için uygulamadaki popüler içerik üreticileriyle yaptığı işbirliği kapsamında içerik üreticileri, uygulama içinde doğrudan kullanıcı karşısına çıkacak videolar hazırladı. Hazırlanan videolarda içerik üreticileri, kullanıcıların telefonu bırakıp mola vermelerini ve kitap okumak gibi dijital dünyadan bağımsız aktiviteler yapmalarını öneriyor. Bu özellik ile beraber ebeveynler için TikTok denetimi daha da artırılmış oluyor. Çocuklarının platformda ne kadar süre vakit geçirebileceklerini belirleyebiliyor ve bu sayede daha güvenli bir ortam inşa edilmiş oluyor. 

Doğrudan Mesajlar

Ebeveynler eşleştikleri hesaba mesaj gönderen kişileri sınırlandırabilir ya da tamamen kapatabilirler. Halihazırda bu seçenekleri platformunda barındıran TikTok, 30 Nisan’dan itibaren 16 yaşından küçük kullanıcılarının hesaplarında Doğrudan Mesajları otomatik olarak devre dışı bırakacak.

Kısıtlı Mod

Şifre korumalı olan bu özellik, tüm kitleler için uygun olmayan içerikleri kısıtlayarak kullanıcının ekranına çıkmamasını sağlıyor.

 


İlgili uygulamalar
TikTok, çirkin ve yoksul olarak gördüğü kullanıcıların videolarını kaldıracak!TikTok, çirkin ve yoksul olarak gördüğü kullanıcıların videolarını kaldıracak!
TikTok Dünya Sağlık Örgütü'ne 10 milyon dolarlık bağış yaptı!TikTok Dünya Sağlık Örgütü'ne 10 milyon dolarlık bağış yaptı!
TikTok ve Türk Kızılay'ı koronavirüse karşı güçlerini birleştirdiTikTok ve Türk Kızılay'ı koronavirüse karşı güçlerini birleştirdi

PAYLAŞ