Sony'den PS5 logosuna ilişkin yeni açıklama geldi - Haberler - indir.com

Sony'den PS5 logosuna ilişkin yeni açıklama geldi

Tahmini Okuma Süresi : 4 ' 19 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-01-09 17:50:03
Editör : Görkem Günay
Kategori : Donanım

PlayStation CEO'su Jim Ryan, PlayStation 5 logosunun selefi olan PlayStation 4'e neden bu kadar çok benzediğini açıklık getirdi. Ryan, yapmış olduğu açıklamada logo benzerliğinin iki farklı sebebi olduğun belirtti. 

7 Ocak itibari ile başlayan dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2020, dünya çapında en büyük üreticileri bünyesinde ağırlıyor. Şirketler birer birer yeni teknolojilerini tanıtıyor ve zaman zaman da merakla beklenen teknolojileri hakkında yeni detaylar paylaşıyorlar. CES 2020 etkinliklerine katılan teknolojinin dev isimlerinden birisi olan Sony, bu etkinlik kapsamında merakla beklenen PlayStation 5'in logosunu ve kesinleşen özelliklerine açıklık getirdi. 

Sony, CES 2020'de PlayStation 5'in kesinleşen özelliklerini paylaştıSony, CES 2020'de PlayStation 5'in kesinleşen özelliklerini paylaştı

Aslına bakılacak olursa Sony, CES 2020 kapsamında yaklaşmakta olan oyun konsolu hakkında çok bir açıklama yapmadı. Çünkü PS5'in logosu bir önceki sürüm olan PS4 ile aynıydı. Ayrıca PlayStation CEO'su Jim Ryan'ın açıkladığı PS5'in kesinleşen özellikleri, geçtiğimiz dönemlerde şirket tarafından açıklığa kavuşturulmuştu. 

Sony, CES 2020 etkinliklerinin ardından epey konuşulmaya başlanmıştı. Çünkü oyunseverler PS5'in logosunu eleştiri yağmuruna tuttular ve ciddi anlamda dalga geçtilr. Fakat tüm bu eleştirilere rağmen bir gerçek var ki o da Sony'nin resmi instagram hesabından paylaştığı logo, bir oyun şirketinin yaptığı paylaşıma gelen en fazla beğeni sayısı oldu. 

İşte Sony'nin Instagram hesabından yapılan o paylaşım

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Welcome to 2020. #PS5

PlayStation (@playstation)'in paylaştığı bir gönderi (6 Oca, 2020, 5:12ös PST)

PlayStation CEO'su Jim Ryan'ın Japonya merkezli bir internet sitesine vermiş olduğu röportajda PlayStation 5'in logosunun PlayStation 4'e neden bu kadar benzediğini açıkladı.

Ryan, PS'nin tutarlılığı fazlasıyla önemsediğini belirtiyor. Şirket bu sebepten dolayı PS5 için bambaşka bir logo tasarlamak yerine oyunseverlere, önemsedikleri tutarlılık hissini aşılamaya çalışmış. Fakat PS5'in logosunun PS4'e bu denli benzemesinin altında yatan tek sebep de bu değil.

PlayStation 5

PlayStation'ın bir numaralı ismine göre PS sahiplerinin, kendilerini bir topluluğun parçası olarak kabul etmelerini ve bu topluluğu benimsemelerini istediklerini belirtiyor. Sony, oyunseverlere bu hissi yaşatabilemek için de PlayStation 5'in logosunu PlayStation 4'e fazlasıyla benzetmiş. 100 milyondan fazla PlayStation 4 sahibi olduğunu hatırlatan Ryan, bunun çok büyük bir topluluk olduğunu ve göz ardı edilemeyeceğini ifade etti.PAYLAŞ