Realme Türkiye'de mağaza açıyor - Haberler - indir.com

Realme Türkiye'de mağaza açıyor

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 34 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-01-22 17:33:00
Editör : Onur Köse
Kategori : Akıllı Telefonlar

2019 yılının son dönemlerinde Realme şirketinin Türkiye pazarına giriş yapacağı açıklanmıştı. Aradan yaklaşık 1 aylık bir süreç geçti ve Realme, Türkiye’deki ilk tanıtım etkinliğini gerçekleştirdi. Bu etkinlik ile beraber şirketin Türkiye’deki izleyeceği Pazar yolu belli olurken, diğer yandan yeni akıllı telefon modellerinin de ülkemize girişini gördük. Ülkemize giriş yapması ile beraber resmi garantili bir şekilde popüler e-ticaret sitelerinden markanın modellerine erişilebilecek. Ülkemizde Genpa ve KVK garanti desteği sunacak olan Realme, Türkiye çağrı kaydı merkezini de aktif etmiş durumda. Kullanıcılarına her anlamda güven sunmayı hedefleyen şirket bu kapsamda ülkemize hazırlıklı bir şekilde gelmiş diyebiliriz.

Realme Türkiye’de neler sunuyor?

Tanıtımı yapılan Realme X50 5G özellikleriTanıtımı yapılan Realme X50 5G özellikleri

Şirketin sunmuş olduğu akıllı telefon modellerine geçecek olursak bu kapsamda Realme XT, Realme 5 Pro ve Relme C2 cihazlarını görüyoruz. Realme’nin en güçlü modeli olan Realme XT modeline bakacak olursak, bu cihazda yüzde 92.1’lik ekran kasa oranına sahip olan 6.4 inçlik Super AMOLED bir ekran bulunuyor. Bu cihazda ayrıca yüksek hassasiyetli dağıtım teknolojisi ve COF paketleme teknolojisi de bulunuyor. Modelin sahip olduğu Goodix 3.0 en yeni optik parmak izi tarayıcısı bulunuyor. Cihazın ekran korumasının ise Gorilla Glass 5 olduğunu belirtelim.

Realme XT modelinin işlemci gücü tarafında 10 nm üretim teknolojisine sahip olan Snapdragon 712 kullandığını görüyoruz. 2.3 GHz işlemci frekansına sahip olan bu model 8 çekirdekli yapıda geliyor ve yüzde 10 performans, yüzde 35 ise performans iyileştirmesi sunuyor. Diğer yandan 3.0 yapay zeka motoruna sahip olan bu modelde görüntü işleme, konuşma tanıma ve optimizasyon tarafındaki verimliliğinde üst seviye olacağı belirtiliyor. XT modelinin 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolamalı versiyonu bulunuyor. Cihaz kamera tarafında dörtlü bir sistem sunarken, 64 megapiksel ana kameraya ek olarak 8 megapiksel ultra geniş açı, 2 megapiksel makro lens ve 2 megapiksel ise derinlik sensörü sunuyor.

Realme 5 Pro

Şirketin bir diğer modeli olan Realme 5 Pro ise yüzde 90.6’lık ekran kasa oranı ile geliyor. 6.3 inçlik ekran boyutuna sahip olan bu modelde Full HD+ bir çözünürlük bulunuyor. Snapdragon 712 işlemciye sahip bu modelde 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama bulunuyor. Android 9 Pie işletim sistemine sahip olan bu modelde ColorOS 6.0 arayüzü bulunuyor.

Realme 5 Pro’nun kamera tarafında ise 48 megapiksel ana kameraya ek olarak 8 megapiksel çözünürlüklü geniş açı lens ve 2 megapiksel makro kamera ile beraber 2 megapiksel derinlik sensörü bulunuyor. Ön yüzeyde ise 16 megapiksellik bir kamera karşımıza çıkıyor. Realme 5 Pro’da VOOC 3.0 hızlı şarj teknolojisi bulunurken, bu sayede 30 dakikada yüzde 55’lik bir şarj imkanı sunuyor. Realme 5 Pro’nun fiyatı ise 4 GB RAM ve 128 GB depolamalı versiyon ile 1899 TL fiyat etiketine sahip olacak.


Realme, en popüler fiyat/performans telefonlarıyla Türkiye'ye geliyorRealme, en popüler fiyat/performans telefonlarıyla Türkiye'ye geliyor
Realme'nin Türkiye'de satışa çıkacak ilk akıllı telefonları belli olduRealme'nin Türkiye'de satışa çıkacak ilk akıllı telefonları belli oldu

PAYLAŞ