Nokia tuşlu Android telefon üzerinde çalışıyor - Haberler - indir.com

Nokia tuşlu Android telefon üzerinde çalışıyor

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 48 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-01-30 18:31:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Donanım

Nokia uzun zamandır durgun bir şekilde devam ediyordu. Şirketten uzun bir süredir önemli hamlelerin yapılacağına dair bilgiler görmüyorduk. Fakat Nokia 400 4G adlı tuşlu telefonu ile dikkatleri üzerine toplayacak gibi gözüküyor. Cep telefonların yavaş yavaş yayılmaya başladığı dönemlerde telefon pazarının lider ismi olan Nokia, yaklaşık iki yıldır sakin bir şekilde devam ediyordu. Buna karşılık şirket, Android One ile son derece iddialı ve sağlam özellikler ile geri dönmeye hazırlanıyor. 

Nokia 400 4G tuşlu Android telefon geliyor

Nokia'nın 400 4G adlı tuşlu telefonun ne zaman geleceği ise bilinen durumlar arasında değildir. Teknoloji şirketi Nokia, HMD Global'e geçiş yaptıktan sonra farklı özelliklere sahip telefonlar için çalışmalar yapmaya başlandı. Bu çalışmaların bir sonucu olarak karşımıza çıkan ve ilk aşamada ise 2G Edge bağlantısı gelişmiş olan bir 4G bağlantısına geçiş görmüştük. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Nokia, rekabete yeniden girerek Nokia 400 4G olarak adlandırılan yeni Android özellikli telefonu ile rakiplerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 

Nokia'nın gizlediği telefonu eBay'de gözüktüNokia'nın gizlediği telefonu eBay'de gözüktü

Barselona'da gerçekleşecek olan MWC 2020 için nefesler tutulmuş gibi gözükürken, Nokia'nın biran önce söz konusu bu tuşlu telefonu tanıtması bekleniyor. Fakat burada tanıtımı yapılmazsa Mayıs ayı içerisinde yapılması planlanan Google I/O 2020 konferansı kapsamında mutlaka söz konusu cihazın karşımıza çıkacağı düşünülüyor. Bunun yanı sıra aynı zamanda donanımsal açıdan 4G bağlantısı ile güçlendirilmesinin yanı sıra bazı telefonlar için de özel olarak tasarlanmış olan bir yazılım olarak karşımıza çıkan Google'ın GAFP OS ile piyasaya çıkması bekleniyor. Akıllı telefonun TA-1208 model numarasına sahip olduğu düşünülen Nokia 400 4G adlı tuşlu cihazın çok yakın zaman içerisinde aramıza gelmesi bekleniyor. 

Bluetooth sertifikasının yanı sıra bir de Unisoc işlemcisiyle SC234X bileşeni sayesinde Wi-Fi ile özelliği ile beraber de gelmesi beklenen cihaz yakın zaman içerisinde sunulacak. Nokia'nın geri dönüş yapmasına yardımcı olan bu telefon Google'ın GAFP işletim sistemini çalıştırma özelliğine sahip olacağının da altını çizmek gerekiyor. Öyle ki zira bu özelliğe sahip ilk tuşlu telefon olma özelliğine sahip olacak olan Nokia 400 4G için bu son derece önemli bir durumdur. Gündemde yer alan haberlerin yanı sıra cihaz hakkında birde video yayınladı. Temmuz 2019’da 9t05 Google, Android işletim sistemini çalıştıran ilk telefonun görselleri de paylaşıldığında buna benzer bir heyecan yaşanmıştı. Nokia, 400 4G adlı tuşlu telefonu ile piyasaya geri dönerek kendini hatırlatacağını gösterdi. Heyecanla beklenen bu sıradışı telefonun ne zaman çıkacağı hakkında kesin bir olmasa da söz konusu cihazın kısa zaman içerisinde karşımıza çıkması bekleniyor. 

 


Nokia 5.2 Daredevil hakkında ilk detaylar belli olduNokia 5.2 Daredevil hakkında ilk detaylar belli oldu
Nokia'nın 48 mp kameralı, çentikli kamerası yoldaNokia'nın 48 mp kameralı, çentikli kamerası yolda
Nokia'dan 4G destekli tuşlu telefon tanıtıldıNokia'dan 4G destekli tuşlu telefon tanıtıldı

PAYLAŞ