Netflix Türkiye'de ofis açıyor - Haberler - indir.com

Netflix Türkiye'de ofis açıyor

Tahmini Okuma Süresi : 3 ' 21 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-12-03 14:00:03
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Teknoloji

Türkiye'deki yatırımları üzerinde çalışmalarına hızla devam eden Netflix, İstanbul'da ofis açacağının duyurusunu yaptı. Netflix'in Kurucusu ve eş CEO'su Reed Hastings "Türkiye'deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza destekleri için teşekkür ederiz" açıklamasında bulundu. Netflix tarafından yapılan açıklamaya göre, dünya genelinde 195 milyon üyeye sahip olan Netflix, Türkiye'de ofis açmaya karar verdi. Bu adım ile beraber Türkiye'de elde edilen başarılı yapımların dünyaya daha güçlü bir şekilde taşınması sağlanacak. 

Netflix platformunun Türkiye ekibine ev sahipliği yapacağı düşünülen ofis, 2021 yılının ikinci yarısında kapıları açacak ve yeni istihdam imkanlarını da beraberinde getirecek. Açıklamada görüşlerine yer verilen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, karara ilişkin şu değerlendirmede bulundu:, "Özellikle son on beş yılda büyük gelişim yaşayan sinema ve dizi sektörümüz, ekonomik büyüklüğünün yanı sıra tanıtım ve kültür diplomasisinin önemli araçlarından birisi haline gelmiştir. Bu anlamda Netflix gibi global bir şirketin ülkemizde ofis açma kararını memnuniyetle karşılıyorum. Türkiye’de üretilen dizi ve filmlerin 190 ülkede izlenebilir olmasının sektörümüzü uluslararası alanda daha görünür kılacağını ve film turizminin geliştirilmesine katkı sağlayacağını düşünmekteyim."

RTÜK'ten önemli Netflix açıklaması yapıldıRTÜK'ten önemli Netflix açıklaması yapıldı

Türkiye'de Netflix'in ofisi olacak

Netflix'in Kurucusu ve eş CEO'su Reed Hastings, Türkiye'nin, zengin kültürü ve köklü hikaye anlatma geleneği sayesinde kendileri için çok değerli bir ülke olduğunu belirterek "Bu nedenle muhteşem bir şehir olan İstanbul'da ofis açacak olmak bizi gururlandırıyor. Türkiye'ye yönelik bağlılığımızı net bir şekilde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanında keyifle izlenecek daha fazla Türk yapımı üretmemize katkı sağlayacak. Türkiye'deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza destekleri için teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

Netflix Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş ise, Türkiye'nin etkileyici hikayelerini anlatma heyecanlarının, gelecek yatırımlar için kendilerine güç verdiğinin altını çizdi. Diştaş, "Bu yolda, İstanbul ofisimizin açılacak olması ile birlikte, kreatif ekiplerimiz ve paydaşlarımızla olan yakın çalışmalarımızın daha da verimli bir şekilde süreceğine inanıyoruz. Ülkemizin özgün hikayelerini, 195 milyon Netflix üyesine sunmaya devam edeceğiz." değerlendirmesini yaptı.

Yatırımlar halen devam ediyor

Konu hakkında yapılan açıklamalarda yer alan bilgilere göre Netflix, bir süre önce dünyanın dört bir yanındaki üyelerinin, Türkiye'de üretilen yapımlara daha hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayan "Made in Turkey" içerik koleksiyonunu kullanıma sunmuştu. Özel bir adres (netflix.com/MadeInTurkey) üzerinden dünyanın her noktasından erişim sağlanacak olan bu koleksiyonda, Türkiye'de üretilen orijinal ve lisanslı yapımlar 30'un üzerinde farklı bir dildeki altyazı ve dublaj seçenekleriyle beraber izlenebilir olacak. 

Netflix tarafından sunulan bu orijinal ve lisanslı Türk yapımlarını en çok izleyen 20 ülke içerisinde alfabetik sırayla ABD, Arjantin, Avustralya, Birleşik Krallık, Brezilya, Fransa, Hindistan, İspanya, İtalya, Kanada, Kolombiya, Meksika, Polonya, Suudi Arabistan ve Şili gibi dünyanın pek çok farklı noktası yer alıyor. Türkiye'deki yatırımlarını her geçen gün daha da artırmaya devam eden şirket, kısa süre önce Türkiye'de 10 yeni orijinal yapıma imza atacağının da bilgisini vermiştir.


İlgili uygulamalar
Netflix iOS kullanıcıları oynatma hızını ayarlayabileceklerNetflix iOS kullanıcıları oynatma hızını ayarlayabilecekler
Rtük'ten Netflix ve Amazon Prime hakkında yeni açıklamaRtük'ten Netflix ve Amazon Prime hakkında yeni açıklama
Netflix için Netflix için "Top 50" özelliği yolda

PAYLAŞ